V. Putinas per G-20 susitikimą paragino paskelbti sankcijų „moratoriumą“ | Diena.lt

V. PUTINAS PER G-20 SUSITIKIMĄ PARAGINO PASKELBTI SANKCIJŲ „MORATORIUMĄ“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį paragino Didžiojo dvidešimtuko (G-20) šalių lyderius sušvelninti sankcijas ir tvirtino, kad tai yra „gyvybės ir mirties“ klausimas.

Rusijos lyderis kalbėjo gana aptakiai ir konkrečiai nenurodė, kurios šalys turėtų sušvelninti sankcijas.

„Idealiu atveju turėtume įvesti... bendrą būtiniausių prekių apribojimų ir jų įsigijimo finansinių operacijų moratoriumą“, – sakė V. Putinas per ketvirtadienį vykusį virtualų G-20 lyderių susitikimą.

„Kalbu apie šalis, kurios labiausiai kenčia nuo šios (koronaviruso) pandemijos. Galų gale tai yra gyvybės ir mirties klausimas, tai grynai humanitarinis klausimas, – kalbėjo jis. – Šiuose dalykuose neturėtų būti jokios politikos.“

Dėl Krymo aneksijos 2014 metais ir vaidmens Ukrainos krizėje Rusijai paskelbta daugybė Vakarų sankcijų.

Rusija taip pat yra daugelio kitų šalių, kurioms Vakarai yra paskelbę sankcijų, sąjungininkė, pavyzdžiui – Irano ir Šiaurės Korėjos.

Kremliaus šeimininkas teigė, kad svarbu sukurti „žaliuosius koridorius, kuriuose nėra prekybos karų ir sankcijų“, kurie užtikrintų vaistų, maisto, įrangos ir technologijų tiekimą.

V. Putinas taip pat prognozavo, kad dabartinė krizė bus sunkesnė nei 2008–2009 metų finansinė krizė, o prekybos konfliktai ir sankcijos ją tik pagilins.

„Mes neabejotinai negalime sau leisti elgtis pagal principą „kiekvienas žmogus sau“, – teigė Rusijos prezidentas ir pridūrė, kad šalims reikia suvienyti jėgas kuriant vakcinas ir vaistų gydymą.

Koronavirusas ir staigus naftos kainų kritimas sukėlė dvejopą ekonomikos krizę Rusijoje ir apsunkino V. Putino pažadų skatinti augimą ir gerinti gyvenimo lygį įgyvendinimą.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (14)

Anonimas

putleri, gerk nafta ir uostyk dujas.

Anonimas

tas isijautes silikoninis seniukas --xx1amziaus maro akivaizdoje dairosi ,kas jiems esti duotu,,sedetu savo miegancioje siberijoje ,,juk turtu gamtiniu pas juos --apstu ,bet maisto ,kazkaip nesugeba uzsiauginti,,ir prisieina plika galva lenkti ,,pries Vakaru turtuolius,, o maras I akis zvelgia

Aha

Italams nusiuntė 14 lėktuvų ir 100 kariškių, dauguma GRU aukšti rango karininkai, kurių tikslas żvalgyba, o Kremliui aišku pasirodymas, humanizme ir gailestyje. Ir dar lauktuviu 80% bereikšmių daiktų..
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS