V. Putinas iki 2020-ųjų pabaigos pratęsė embargą vakarietiškiems maisto produktams | Diena.lt

V. PUTINAS IKI 2020-ŲJŲ PABAIGOS PRATĘSĖ EMBARGĄ VAKARIETIŠKIEMS MAISTO PRODUKTAMS

  • 4

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsaką, kuriuo draudimas importuoti Europos Sąjungoje, JAV ir kai kuriose kitose valstybėse pagamintus maisto produktus pratęsiamas iki 2020 metų gruodžio 31 dienos.

Prekybos embargą vakarietiškiems maisto produktams Kremlius vieneriems metams paskelbė 2014 metų rugpjūtį, reaguodamas į Vakarų demokratijų sankcijas, įvestas dėl Rusijos aneksuoto Krymo ir dėl jos paramos separatistams Ukrainos rytuose.

Iš pradžių embargas buvo paskelbtas vieneriems metams, galiojo JAV, ES, Australijoje, Kanadoje, Norvegijoje pagamintiems maisto produktams. Po metų šį valstybių sąrašą papildė Albanija, Juodkalnija, Islandija, Lichtenšteinas, o nuo 2016-ųjų – Ukraina.

2015-ųjų rugpjūtį V. Putinas embargo galiojimą pratęsė metams, po metų – pratęstas dar metams, užpernai birželį – iki 2018 metų pabaigos, pernai liepą – iki 2019-ųjų pabaigos.

Nuo 2015 metų rugpjūčio galioja V. Putino įsakas naikinti visus į šalį nelegaliai įvežtus maisto produktus.

Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos („Rosselchoznadzor“) duomenimis, per beveik ketverius metus nuo pastarojo įsako įsigaliojimo specialiuose, uždaruose poligonuose sunaikinta maždaug 30 tūkst. maisto produktų, atgabentų iš šalių, kurioms taikomas šis embargas. Apie 95 proc. šio maisto – augalininkystės, likusi dalis – gyvulininkystės produkcija.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Lietuvis

Galėtų pratest neribotam laikus ir uždraust rusams atvažiuoti į EU o tuos kurie jau čia pasiimti atgal visi bus laimingi.

Cha cha cha

Teisingai daro Putinas. Nėra čia ko rusams lepintis vakarietiškais maisto produktais. Dar pradės mastyti kaip vakariečiai.

Jonas

Ne Europai, o tokiems beždžionėms kaip lietuviai ir kiti rytų Europos skalikai. Tikroji ES kaip darė biznį taip ir tebedaro....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS