V. Putinas ragina Europos šalis už gamtines dujas atsiskaityti eurais, o ne doleriais | Diena.lt

V. PUTINAS RAGINA EUROPOS ŠALIS UŽ GAMTINES DUJAS ATSISKAITYTI EURAIS, O NE DOLERIAIS

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Europos šalys turėtų už rusiškų gamtinių dujų importą atsiskaityti eurais, Kremliui siekiant sumažinti priklausomybę nuo JAV dolerio.

„Euras mums yra visiškai priimtinas kaip mokestis už dujas. Tai gali būti padaryta ir, tikriausiai, turėtų būti padaryta“, – Sankt Peterburgo ekonomikos forume sakė V. Putinas.

Rusijos prezidento komentarai pasirodė praėjus dienai po to, kai Rusijos ekonomikos ministerija paskelbė, kad šalies Nacionalinis turto fondas atsisako dolerio ir pereina prie kitų valiutų.

Kremlius jau daug metų siekia atitraukti ekonomiką nuo JAV dolerio, o Rusijos valstybinės energetikos bendrovės bando pereiti prie sandorių ne JAV doleriais.

Ekonomikos ministerijos teigimu, JAV doleris, sudaręs 35 proc. fondo turto, šiuo metu nėra įtrauktas į fondą.

Finansų ministro Antono Siluanovo teigimu, ateityje 40 proc. fondo sudarys euras, 30 proc. – Kinijos juanis, 20 proc. – auksas ir po 5 proc. – Japonijos jena bei Jungtinės Karalystės svaras sterlingų.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

troliai paklauskit virsininka

ar didziadvasines valstybes rubliai didziadvasiams nelabai?

Spaliukas

Is pradziu paskelbia apie duju ir elektros kainu Kelima Dabar paskelbe kodel !? Viskas daroma musu lietuvelej "Cerez Zopu"

Dumas

Gal dar juaniais uzsimanys?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS