V. Zelenskis ukrainiečiams: sustabdėte jėgą, kuri viską niekina | Diena.lt

V. ZELENSKIS UKRAINIEČIAMS: SUSTABDĖTE JĖGĄ, KURI VISKĄ NIEKINA

Prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį, praėjus metams po to, kai Bučos gatvėse buvo rasti pirmieji žuvusiųjų kūnai, gyrė Ukrainą už kovą su „didžiausia mūsų laikų jėga, nukreipta prieš žmoniją“.

Praėjusiais metais ramų Kyjivo priemiestį daugiau nei mėnesį buvo okupavę Rusijos kariai, o jo pavadinimas tapo karo nusikaltimų, dėl kurių kaltinama Maskva, sinonimu.

Rusija apkaltino Ukrainą ir jos sąjungininkus inscenizavus žiaurumus.

Šios metinės minimos kitą dieną po to, kai Rusija, nepaisydama Kyjivo ir Maskvai sankcijas įvedusių Vakarų valstybių pasipiktinimo, perėmė rotacinį pirmininkavimą Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai.

Ukrainos žmonės! Jūs sustabdėte didžiausią mūsų laikų jėgą, nukreiptą prieš žmoniją.

„Ukrainos žmonės! Jūs sustabdėte didžiausią mūsų laikų jėgą, nukreiptą prieš žmoniją“, – rašė V. Zelenskis „Telegram“ žinutėje, prie kurios pridėjo prieš metus, kai Rusijos kariai pasitraukė iš Ukrainos sostinės apylinkių, išlaisvintų teritorijų nuotraukas.

„Jūs sustabdėte jėgą, kuri viską niekina ir nori sunaikinti viską, kas žmonėms suteikia prasmę, – sakė V. Zelenskis. -Mes išlaisvinsime visas savo žemes.“

Rusija šiuo metu yra okupavusi apie 18 proc. Ukrainos teritorijos.

„Toliau kovosime“

Minint Kyjivo srities išvadavimo metines, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas Valerijus Zalužnas taip pat rašė: „Mes ir toliau kovosime už savo tautos nepriklausomybę.“

2022-ųjų balandžio 2-ąją naujienų agentūros AFP žurnalistai apsilankė Bučoje ir smarkiai nuniokotame mieste pamatė 20 vyrų civiliais drabužiais kūnus, įskaitant vieną surištomis rankomis už nugaros.

Šios scenos sukėlė šoką visame pasaulyje, o Kyjivas ir jo Vakarų sąjungininkai pasmerkė egzekucijas.

Ukrainos prokurorai teigia, kad Rusijos pajėgos nužudė apie 1 400 civilių gyventojų Bučos apylinkėse, įskaitant 637 pačiame mieste, ir kad jie nustatė dešimtis už tai atsakingų Rusijos karių.

Netrukus po palaikų radimo apsilankęs Bučoje V. Zelenskis atrodė akivaizdžiai susijaudinęs ir sakė, kad Rusija įvykdė karo nusikaltimus, kuriuos „pasaulis pripažins genocidu“.

Nuo to laiko beveik visi Ukrainoje lankęsi užsienio šalių vadovai taip pat atvykdavo į Bučą išreikšti pagarbos.

Penktadienį – per pirmąsias Rusijos pasitraukimo iš Kyjivo srities metines – V. Zelenskis sakė tikintis, kad Buča taps „teisingumo simboliu“.

„Mes norime, kad kiekvienas Rusijos žudikas, egzekutorius, teroristas atsakytų už kiekvieną nusikaltimą“, – sakė jis.

„Masinis bombardavimas“

Rusijos kariams pasitraukus iš Kyjivo regiono, jie taip pat pasitraukė iš dalies šalies šiaurės rytų ir pietų.

Tačiau pastaraisiais mėnesiais fronto linija beveik nesikeitė, o Rusijos kariai pasiekė tik nedidelių laimėjimų – daugiausia aplink mūšio epicentre atsidūrusį Bachmuto miestą rytuose.

Pergalės buvo pasiektos su didelėmis aukomis, o Ukrainos gynyba laikosi, padedant ginklų tiekiantiems Vakarams.

Rusijos kariuomenė, remiama „Wagner“ samdinių grupės, atkakliai stengiasi apsupti Bachmutą, tikėdamasi, kad po virtinės žeminančių pralaimėjimų pavyks iškovoti pergalę mūšio lauke.

Nepaisant intensyvių susirėmimų aplink Bachmutą, kovų intensyvumas nuo metų pradžios sumažėjo.

V. Zelenskio biuro vadovas Andrijus Jermakas sekmadienį sakė, kad Rusijos pajėgos surengė „masinį bombardavimą“ Kostantynivkos kaime netoli Bachmuto, per kurį žuvo šeši žmonės ir aštuoni buvo sužeisti.

Gairės: karas Ukrainoje, Bučos metinės, Buča, Ukrainos kariai
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS