V. Zelenskis: turiu atsarginį planą karui Rytų Ukrainoje užbaigti | Diena.lt

V. ZELENSKIS: TURIU ATSARGINĮ PLANĄ KARUI RYTŲ UKRAINOJE UŽBAIGTI

  • 2

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pareiškė, kad Kijevas turi kelis planus dėl konflikto Donbase sureguliavimo.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pareiškė, kad Kijevas turi kelis planus dėl konflikto Donbase sureguliavimo.

„Turime atsarginį planą. Dabar nenoriu apie tai kalbėti“, – sakė jis bendraudamas su žurnalistais Kijeve.

V. Zelenskis taip pat pabrėžė, kad Ukraina neteks Vakarų palaikymo, jei nevykdys Minsko taikos susitarimų, ir „gali likti akis į akį su Rusija“.

Praėjusią savaitę Ukrainos užsienio reikalų ministras Vadymas Prystaika taip pat tvirtino, kad vyriausybė turi parengusi kelis atsarginius taikos planus.

„Mano darbo specifika neleidžia papasakoti jums visko, kas planuojama uždaruose kabinetuose, bet patikėkite, turime ir planą „A“, ir planą „B“, – vienos televizijos eteryje kalbėjo V. Prystaika.

Vis tik jis pabrėžė, jog Kijevui šiuo metu tenka peržiūrėti „mūsų strategiją ir mūsų taktiką“.

„Visi šie planai... parengti ir pasiūlyti prezidentui. Tai jo – žmogaus, kurį jūs išrinkote prezidentu – užduotis priimti šiuos sudėtingus, nemalonius, sunkius sprendimus, kuriuos paskui teks... visiems aiškinti“, – reziumavo diplomatijos vadovas.

Ukrainiečių, rusų ir separatistų derybininkai neseniai susitarė dėl taikos plano Kremliaus remiamų separatistų kontroliuojamiems regionams. Priimtos gairės numato specialų statusą toms teritorijoms, jei jose bus surengti laisvi ir sąžiningi rinkimai laikantis Ukrainos konstitucijos.

Tačiau šis planas išprovokavo pyktį Ukrainoje, kur daugelis kritikų mano, kad šis siūlymas pernelyg palankus Rusijai.

Praėjusį savaitgalį apie 10 tūkst. žmonių, įskaitant V. Zelenskio pirmtaką Petro Porošenką, Kijeve protestavo prieš taikos planą. Tai buvo pirmoji masinė demonstracija prieš V. Zelenskio politiką.

Rytų Ukrainą jau penkerius metus krečia separatistinis konfliktas, įsiplieskęs 2014 metais Rusijai aneksavus Krymo pusiasalį. Karas Donbase jau pareikalavo apie 13 tūkst. gyvybių.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Arvys

Apie ką tu cia sneki idiote. Jei ne ruskiu okupantai, zalieji zmogiuk ai ten seniai būtų taika ir ramybė. Kur tik kacapas ikele savo koja ten vien kraujas ir nelaimės.

nereikejo

ivest haholu kalbos taip grieztai,gi haholai ne visi mokejo kalbos,tsi ir pasekmes tokios ,o rusam padovanotas teritorijas jau neimanoma susigrazinti.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS