Vašingtonas: Rusijos sprendimas atitraukti karius nuo Ukrainos sienų – „konstruktyvus“ | Diena.lt

VAŠINGTONAS: RUSIJOS SPRENDIMAS ATITRAUKTI KARIUS NUO UKRAINOS SIENŲ – „KONSTRUKTYVUS“

Rusija atitraukė reikšmingą dalį savo karių nuo Ukrainos sienų, o tai turėtų būti laikoma „konstruktyviu“ žingsniu, penktadienį pareiškė JAV nacionalinio saugumo patarėjas Jake'as Sullivanas (Džeikas Salivanas).

„Atsižvelgėme į faktą, kad jie atitraukė reikšmingą dalį savo pajėgų nuo sienos, grąžino jas į nuolatinio dislokavimo vietas. Tai yra konstruktyvus žingsnis“, – sakė jis, sakydamas kalbą per Aspeno instituto virtualų forumą.

Pastarosiomis savaitėmis Rusija prie Ukrainos šiaurinės ir rytinės sienų bei Kryme sutelkė iki 100 tūkst. karių, sukeldama susirūpinimą, kad padėtis gali smarkiai eskaluotis.

Balandžio 22 dieną Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu liepė pajėgoms, kurios, Maskvos teigimu, šalia Ukrainos sienų dalyvavo pratybose, pradėti grįžti į savo nuolatinio dislokavimo vienas.

Tą pačią dieną Rusijos sprendimą pasveikino ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Karių skaičiaus mažinimas mūsų pasienyje proporcingai mažina ir įtampą. Ukraina visuomet yra budri, bet sveikina bet kokius žingsnius, siekiant sumažinti karinį buvimą ir deeskaluoti padėtį Donbase. Ukraina nori taikos. Ačiū tarptautiniams partneriams už paramą“, – tuomet socialiniame tinkle „Twitter“ parašė V. Zelenskis.

Nuo šių metų pradžios Kijevo pajėgų ir prorusiškų separatistų konfliktas Rytų Ukrainoje paaštrėjo, nepaisant anksčiau paskelbtų paliaubų. Abiejose pusėse išaugo žuvusiųjų ir sužeistųjų skaičiai, nuolat skamba abipusiai kaltinimai ugnies nutraukimo režimo pažeidimais.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

ano

susirinkit visus oligarchinius terristus ir valinkit is hohlandijos su visais zelenskio zydais turite uzgrobta indenu krasta ir gyvenkit ramiai kol kinai dar nepatvarke?;;;

JANKIAI nesuvokia ,jog

nurodinėti p r i e š u i , kur ir kaip d i s l o k u o t i karines pajėgas savo teritorijoje -- yra ne kas kita , kaip JANKIŲ vieša n e į g a l u m o-neprofesionalumo demonstracija .

Ale koks

Putinas baisus ,,agresorius ir banditas":D Vos amerikosai su savo europiniais batų laižytojais pradėjo triukšmaut tai tuoj atitraukė kariuomenę.Kokia kita šalis leistų kad kažkoki svetimšaliai reguliuotu kur jai savo teritorijoj daryt karinius menewrus?:D)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS