Venesuelos parlamento pirmininkas pasiskelbė šalies prezidentu | Diena.lt

VENESUELOS PARLAMENTO PIRMININKAS PASISKELBĖ ŠALIES PREZIDENTU

  • 4

Opozicijos vyraujamo Venesuelos parlamento pirmininkas pasiskelbė šalies prezidentu.

„Prieš visagalį dievą pasižadu perimti vykdomosios valdžios kompetencijas kaip laikinasis Venesuelos prezidentas“, - trečiadienį mitinge sostinėje Karakase savo šalininkams sakė Juanas Guaidas.

Jis paragino ginkluotąsias pajėgas stoti vyriausybės priešininkų pusėn. Daugelis valstybių, tarptautinių organizacijų, taip pat opozicija nepripažįsta Nicolaso Maduro teisėtu šalies prezidentu. Jo perrikimas pernai, stebėtojų vertinimu, nebuvo demokratiškas.

Venesueloje trečiadienį vyksta prieštaringai vertinamo socialistų prezidento priešininkų ir šalininkų protestai. Dešimtys tūkstančių žmonių abiejose pusėse sostinėje išėjo į gatves. Per naktinius protestus prieš tai žuvo keturi žmonės.

JAV vyriausybė remia Venesuelos opoziciją. JAV prezidentas Donaldas Trumpas jau pripažino J. Guaidą laikinuoju prezidentu, sakoma Baltųjų rūmų pranešime.

„Venesuelos krizė aštrės, kol bus atkurta demokratija, - antradienį straipsnyje „Wall Street Journal“ rašė JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as. - Nicolasas Maduras turi trauktis“.

Sausio 23-ioji yra simbolinė data Venesuelai, nes tą dieną 1958 metais buvo nuverstas paskutinysis Venesuelos diktatorius Marcosas Perezas Jimenezas.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

maduras

Ubagynas,skurdas ir prievarta klesti ten,kur ruskiu pavyzdziu bandoma gyventi,nors ir sedi ant naftos statines.Kuba,S.koreja,Venesuela ir daugybe kitu valstybiu liko sude,sekdami ruskiu pavyzdziu..

tai

jo, jai tikrasis Prezidentas pasisemtų patirties iš Kimio atomščiko, būtų Venesueloje taika ir net Trampas su padėjėjais atvažiuotų pažaisti golfą

manau

gal ir neblogai turėti atgrasimo atominius ginklus, bent dabar šitą vieną iš turtingiausių pasaulyje gamtos ištekliais valstybę, matomai gali ištikti likimas, kaip Libano, Irako ir kitų, nebent rusai sutrukdys kaip Sirijoje, nors ir ten viskas sugriauta, šimtai tūkstančių aukų
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS