Vokietija pasiruošusi naudoti rusišką vakciną, jeigu ją patvirtins EVA | Diena.lt

VOKIETIJA PASIRUOŠUSI NAUDOTI RUSIŠKĄ VAKCINĄ, JEIGU JĄ PATVIRTINS EVA

Vokietijos vyriausybė penktadienį pareiškė būsianti atvira galimybei skiepyti gyventojus Rusijoje sukurta vakcina nuo koronaviruso „Sputnik V“, jeigu ją patvirtins Europos vaistų agentūra (EVA).

„EVA patvirtinimas – kurio „Sputnik“ dar neturi – suteiktų galimybę naudoti šią vakciną per Europos skiepijimo kampanijas, ir tai būtų verta svarstyti Vokietijai“, – sakė kanclerės Angelos Merkel atstovas Steffenas Seibertas (Štefenas Zeibertas).

Jis atsisakė komentuoti Prancūzijos kaltinimus, kad Maskva šiuo preparatu naudojasi kaip „propagandos įrankiu“.

Praeitą savaitę pati A. Merkel komentavo Berlyno poziciją dėl „Sputnik V“ ir sakė, kad Vokietija „turėtų naudoti bet kurią vakciną, kuri buvo patvirtinta“ Europos vaistų agentūros.

Šį mėnesį Amsterdame įsikūrusi EVA pradėjo „Sputnik V“ tęstinę peržiūrą – tai yra svarbus žingsnis norint patvirtinti šį pirmą ne Vakarų valstybėje sukurtą preparatą vartojimui 27 valstybių bloko teritorijoje.

Vis tik šis rusiškas preparatas sulaukė kritikos Vakarų šalyse, o Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas (Žanas Ivas Le Drianas) penktadienį apkaltino Rusiją ir Kiniją pasinaudojant savo vakcinomis įtakai užsienyje didinti.

„Pagal tai, kaip ji yra naudojama, [ši vakcina] veikiau yra propagandos ir agresyvios diplomatijos, o ne solidarumo ir pagalbos sveikatos apsaugai priemonė“, – radijui „France Info“ sakė J.-Y. Le Drianas.

Maskva jo komentarus tučtuojau atmetė.

„Mes visiškai nesutinkame su tuo, kad Rusija ir Kinija pasinaudoja koronaviruso pandemija ir vakcinomis kaip įtakos [didinimo] įrankiais“, – pareiškė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Rusija „Sputnik V“ įregistravo rugpjūtį, dar neatlikus didelio masto klinikinių bandymų, todėl daugelis ekspertų baiminosi, kad šis žingsnis buvo pernelyg skubotas.

Vėlesni vertinimai buvo daugiausiai teigiami: autoritetingo medicinos žurnalo „The Lancet“ paskelbti tyrimų rezultatai rodo, kad „Sputnik“ yra saugi vakcina ir kad jos veiksmingumas viršija 90 procentų.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Vietinis

Ką reiški Sputnik V.Būtent V.Ko gero Vladimir.Ne visai mandagiai.Turėtų būti V V.T.y.Vladimir Vladimirovič.Aišku apie ką.Žodis Putin nebūtinas.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS