Duodamas interviu laikraščiui „Neuen Osnabrucker Zeitung“ (NOZ) ministras nurodė, kad atsižvelgiant į neseniai Baltijos jūroje įvykdytus galimus sabotažo aktus, būtina stiprinti saugumą regione.
Anksčiau Baltijos jūroje įvyko keletas incidentų, kai dėl įtariamo Rusijos sabotažo buvo sugadinta svarbi povandeninių kabelių infrastruktūra. Maskva neigia kaip nors prie to prisidėjusi.
„Manau, kad iki šiol visam Baltijos regionui buvo skirta per mažai visuomenės dėmesio, todėl savo kadencijos metu norėčiau jam skirti daugiau dėmesio“, – teigė J. Wadephulis.
„Padėtis yra nestabili, tai akivaizdu“, – pabrėžė ministras.
Praėjusių metų pabaigoje Baltijos jūroje buvo pažeisti keli povandeniniai telekomunikacijų ir elektros kabeliai. Tai, ekspertų ir politikų teigimu, gali būti Rusijos organizuotų hibridinio karo veiksmų dalis, vykstant karui Ukrainoje.
Pasak J. Wadephulio, tokie veiksmai yra tyčiniai ir agresyvūs, pažeidžiantys Europos Sąjungos (ES) ir NATO šalių erdvę.
„Todėl akivaizdu, kad mes čia gyvename pavojingoje zonoje“, – tęsė jis.
NATO sausio pradžioje paskelbė Baltijos jūroje pradedanti naują stebėjimo misiją, kurioje dalyvauja patruliavimo laivai ir orlaiviai, o jos tikslas – užkirsti kelią bet kokiems bandymams atakuoti povandeninę infrastruktūrą regione.
J. Wadephulis pridūrė, kad Vokietijos gynybos ministerija svarsto galimybę sustiprinti Vokietijos karines bazes šalies šiaurėje.
„Akivaizdu, kad Šlėzvigo-Holšteinas yra strategiškai svarbus, jei norime, kad visas Baltijos jūros regionas taptų saugesnis“, – pareiškė ministras, turėdamas omenyje šiaurines Vokietijos žemes prie Baltijos jūros.
Dėl galimų Rusijos sabotažo veiksmų Baltijos jūroje J. Wadephulis laikosi tos pačios nuomonės kaip ir jo pirmtakė Annalena Baerbock (Analena Bėrbok).
Balandžio pabaigoje ji paragino geriau apsaugoti povandeninę infrastruktūrą Baltijos jūroje.
Naujausi komentarai