Vokietija uždraudė neonacių grupę „Hammerskins“ | Diena.lt

VOKIETIJA UŽDRAUDĖ NEONACIŲ GRUPĘ „HAMMERSKINS“

  • 0

Vokietijos vyriausybė antradienį uždraudė šalyje veikiančią neonacių grupę „Hammerskins“ ir atliko kratas dešimčių jos narių namuose.

Pasak Vidaus reikalų ministerijos, Vokietijos „Hammerskins“ yra 1988 metais Jungtinėse Valstijose įkurtos „Hammerskins Nation“ atšaka.

Ji atlieka svarbų vaidmenį dešiniojo sparno ekstremistų veikloje Europoje. Visame pasaulyje šios asociacijos nariai save vadina broliais ir laiko save elitine brolija, praktikuojančia unikalų subkultūros gyvenimo stilių. Pasak ministerijos, grupė save laiko dešiniojo sparno skustagalvių ekstremistų elitu.

„Vokietijos „Hammerskins“ draudimas yra didžiulis smūgis organizuotam dešiniojo sparno ekstremizmui“, – sakė vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser (Nensi Fėzer). Ji nurodė, kad draudimas apima asociacijos regioninius skyrius ir jai pavaldžią organizaciją „Crew 38“.

„Šiuo draudimu nutraukiame nežmonišką tarptautiniu mastu veikiančios neonacių asociacijos veiklą Vokietijoje, – pridūrė ji. – Tai siunčia aiškų signalą prieš rasizmą ir antisemitizmą.“

Vokietijos grupėje yra apie 130 narių. Per ankstyvo ryto reidus dešimtyje Vokietijos žemių policija atliko kratas 28 grupės narių namuose. Iš karto nebuvo aišku, ar kokie nors nariai buvo sulaikyti.

Prieš paskelbdama draudimą Vokietijos federalinė ir žemių vyriausybės intensyviai bendradarbiavo daugiau nei metus, sakė N. Faeser ir pridūrė, kad „mes taip pat glaudžiai bendradarbiavome su savo partneriais Amerikoje“.

Pagrindinis grupės ideologijos principas yra nacių ideologija pagrįstos rasinės doktrinos propagavimas. Vokietijos „Hammerskins“ tikslas – įtvirtinti savo dešiniojo sparno ekstremistinę pasaulėžiūrą, ypač per koncertus, kuriuose bandoma pasiekti vis naujus žmones ir juos radikalizuoti, nurodė ministerija.

„Tarptautiniame tinkle veikiančios grupės dešinioji ekstremistinė orientacija ypač pasireiškia platinant dešiniojo ekstremizmo ir antisemitinės muzikos įrašus, organizuojant dešiniojo sparno ekstremizmo koncertus ir prekiaujant dešiniojo sparno ekstremizmo atributika“, – sakoma pranešime.

„Hammerskins“ yra jau dvidešimta Vokietijos vidaus reikalų ministerijos uždrausta dešiniojo sparno ekstremistų asociacija.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS