„G7: mane pakvietė [Kanados] ministras pirmininkas [Markas] Carney. Jis šiuo metu pirmininkauja. Ir aš ten dalyvausiu. Kalbant apie ES, manau, kad aš ten taip pat būsiu vienokiu ar kitokiu formatu, ten tokių iššūkių neturime“, – sakė V. Zelenskis.
Kalbant apie NATO viršūnių susitikimą, pasak prezidento, NATO generalinis sekretorius Markas Rutte sakė, kad „jie labai norėtų, kad Ukraina dalyvautų“ [susitikime].
„Ir Ukrainai labai svarbu suprasti, kokiu formatu ji gali būti atstovaujama. Yra daug įvairių signalų dėl NATO“, – sakė V. Zelenskis.
Kaip pranešė „Ukrinform“, G7 aukščiausiojo lygio susitikimas vyks Kananaskyje, Kanadoje, birželio 15–17 dienomis.
Šiaurės Atlanto aljanso aukščiausiojo lygio susitikimas vyks birželio 24–25 d. Hagoje.
Gegužės 22 d. Briuselyje vykusioje bendroje spaudos konferencijoje M. Rutte ir Nyderlandų ministras pirmininkas Dickas Schoofas paragino žurnalistus „šiek tiek palaukti“ atsakymo į klausimą, ar V. Zelenskis bus pakviestas į Aljanso aukščiausiojo lygio susitikimą.