Aštuonerius metus kalinta austrė: gyvenimas ir dabar nėra normalus | Diena.lt

AŠTUONERIUS METUS KALINTA AUSTRĖ: GYVENIMAS IR DABAR NĖRA NORMALUS

  • 0

Natascha Kampusch (Nataša Kampuš) iš Austrijos, kuri vaikystėje buvo pagrobta ir aštuonerius metus laikyta nelaisvėje, interviu pareiškė, kad ir praėjus 10-čiai metų po ištrūkimo į laisvę gyvenimas vis dar „nėra normalus“.

N. Kampusch Vienos gatvėje buvo pagrobta 1998-aisiais, kai jai buvo 10 metų, ir laikoma pagrobėjo namo rūsyje iki pat 2006-ųjų rugpjūčio 23-iosios, kai ištrūko į laisvę. Jos atvejį aprašinėjo viso pasaulio spauda.

„Kai sugebėjau ištrūkti, prasidėjo žiniasklaidos cirkas ir tikrai suvaržė mane daugeliu atžvilgių. Nesijaučiau saugi“, – sakė N. Kampusch Austrijos laikraščiui „Der Kurier“, kuris jos interviu paskelbė antradienį.

„Ta prasme visuomenė tapo antru kalėjimu. Man nėra normalaus gyvenimo“, – sakė 28 metų moteris, kuri rugpjūtį išleis naują autobiografiją „10 laisvės metų“ (10 Jahre Freiheit).

Bedarbis telekomunikacijų inžinierius Wolfgangas Priklopilas (Volfgangas Priklopilas) N. Kampusch pagrobė ir į savo mikroautobusą įgrūdo jai einant į mokyklą 1998 metų kovo 2 dieną.

Jis užrakino ją mažiau nei šešių kvadratinių metrų kambaryje rūsyje, Štrashofo priemiestyje, netoli jos tėvų namų.

W. Priklopilas savo aukai pasakė, kad durys ir langai yra užminuoti ir kad jos šeima apie ją pamiršo.

N. Kampusch buvo laikoma ir nuolat žaginama 3 096 dienas, kol jai pavyko ištrūkti.

Jai pabėgus 44 metų W. Priklopilas po kelių valandų nusižudė.

„Tik vergė“

N. Kampusch į nusikaltimo vietą sugrįžo filmuojant dokumentinį filmą, kurį pirmadienį parodė visuomeninis transliuotojas ORF.

„Jis man duodavo labai mažai maisto, žemindavo mane, vertė dirbti sunkius fizinius darbus ir nuskuto man plaukus“, – pasakojo ji, vaikštinėdama po valdas Štrashofe, kurias jai prieš kelerius metus užrašė W. Priklopilo motina.

„Jis vertė mane vilkėti kuo mažiau (drabužių), kad parodytų, kad jis yra šeimininkas, o aš esu tik vergė“, – pridūrė N. Kampusch.

2010 metais ji išleido pirmą savo autobiografiją, kuri iškart tapo bestseleriu ir pagal kurią vėliau buvo pastatytas filmas.

Tačiau susidomėjimas ne visada virsta visuomenės parama, sakė N. Kampusch.

„Senos ponios prieina prie manęs ir bando smogti man arba vadina mane melage ar kekše, – pasakoja ji ORF dokumentiniame filme. – Yra tik keli momentai per pastaruosius 10 metų, kai aš jaučiausi išties laisva.“

Teisinė kova

Birželio mėnesį ji pralaimėjo teisinę kovą dėl neseniai išleistos knygos uždraudimo. Toje knygoje pateikiamos šokiruojančios naujos detalės apie jos bylą, įskaitant ir tai, kaip W. Priklopilas filmavo žeminamus filmukus apie N. Kampusch.

N. Kampusch kaltino vokiečių žurnalistą ir buvusį policijos tyrėją Peterį Reichardą (Pėterį Reichardą) pažeidus jos asmenines teises.

Tačiau teisėjai palaikė P. Reichardą, kuris tvirtino, kad knygą „Nataschos Kampusch pagrobimas: visa gėdinga tiesa“ (Der Entführungsfall Natascha Kampusch: Die ganze beschämende Wahrheit) parašė su jos sutikimu.

N. Kampusch sakė, kad jos pačios knyga, kuri turi išeiti rugpjūčio 12 dieną, suteiks jai progą dar kartą paaiškinti, „kas iš tikrųjų nutiko“.

N. Kampusch taip pat reiškė atsargų optimizmą dėl ateities: ji sakė, kad mokosi dainuoti ir jodinėti.

Ji taip pat sakė kol kas neturinti oficialių planų dėl to namo Štrashofe, kuriame apsilanko kas porą mėnesių „šio bei to sutvarkyti“.

„Dabar prasideda fazė, kai paimsiu savo gyvenimą į savo pačios rankas, – ORF sakė N. Kampusch. – Noriu pasakyti: man leidžiama būti čia, man leidžiama gyventi, man leidžiama evoliucionuoti.“

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS