Jie taip pat paragino atnaujinti pasenusius laivus, kurie plaukioja upe.
Nelaimė įvyko šeštadienį anksti ryte, keltui plaukiant Čindvino upe Sagaingo regione. Tarp perpildyto kelto keleivių buvo dešimtys mokytojų, universiteto studentų ir darbininkų.
Nelaimės dieną pavyko išgelbėti per 150 žmonių, tačiau kelios dešimtys kelto, kuris staiga nuskendo apie 72 km į šiaurę nuo Monjvos miesto, keleivių žuvo.
Kelias dešimtis žmonių palaikų nunešė upės srovė, o kiti buvo rasti įstrigę viename kelto gale, kurį gelbėtojams pavyko iškelti į paviršių.
„Iškėlėme visą nuskendusį laivą šį rytą“, – naujienų agentūrai AFP sakė Sagaingo regiono Gelbėjimo ir gyventojų perkėlimo departamento direktorius Sa Willy Frientas (Sa Vilis Frientas).
„Iš viso radome 72 skenduolių kūnus...14 vyrų ir 53 moterų kūnai buvo iškelti iš laivo, o dar penkių žuvusiųjų kūnai buvo nunešti srovės“, – sakė jis.
„Šiandien užbaigėme gelbėjimo operaciją“, – pridūrė jis.
Šeimos nariai ir artimieji atpažino 44 rastus kūnus, nurodė vietos valdžia, tačiau likusieji tapo neatpažįstami, nes kelias dienas prabuvo vandenyje.
Pranešama, kad dėl kelto katastrofos buvo sulaikyti mažiausiai keturi jo įgulos nariai, tačiau laivo savininkas ir kapitonas paspruko.
Mianmare tokios tragedijos yra dažnos. Šalis turi ilgą pakrantės liniją; ją taip pat raižo tankus dažnai patvinstančių upių tinklas, todėl gyventojai yra labai priklausomi nuo susisiekimo keltais, o šie dažnai gabena daugiau keleivių negu leidžiama.
Regiono įstatymų leidėjas Tun Tun Winas (Tun Tun Vinas) nurodė, kad centrinė vyriausybė turi atnaujinti laivus, plaukiojančius Čindvino upe, nes vietiniai gyventojai itin dažnai jomis naudojasi.
„Šįryt padėjau vienos gydytojos, žuvusios nuskendus laivui, laidotuvėse. Vakar turėjo vykti jos vestuvės“, – sakė jis.
„Vyriausybė turėtų patobulinti transporto sistemą. Tokie incidentai Čindvino upėje nutinka nuolat“, – sakė jis.
„Jauni žmonės neturėjo mirti“, – pridūrė jis ir patvirtino galutinį žuvusiųjų skaičių.
Naujausi komentarai