Afroamerikiečio G. Floydo sulaikyme dalyvavusiems pareigūnams pareikšti kaltinimai | Diena.lt

AFROAMERIKIEČIO G. FLOYDO SULAIKYME DALYVAVUSIEMS PAREIGŪNAMS PAREIKŠTI KALTINIMAI

  • 3

Mineapolio policijos pareigūnui, kuris juodaodžio George'o Floydo (Džordžo Floido) suėmimo metu laikė keliu prispaudęs vyro kaklą, pareikšti kaltinimai dėl antrojo laipsnio žmogžudystės, trečiadienį pranešė senatorė Amy Klobuchar (Eimi Kloubušar).

Kaltinimai pareikšti ir trims kitiems incidente dalyvavusiems policininkams.

Gegužės 25 dieną įvykusi G. Floydo, kuris buvo įtariamas mėginimu įsigyti cigarečių už padirbtą čekį, žūtis Jungtinėse Valstijose sukėlė protestų bangą prieš sisteminį rasizmą ir policijos smurtą. 

„Minesotos generalinis prokuroras Keithas Elisonas (Kitas Elisonas) pakeitė kaltinimus Derekui Chauvinui (Derekui Šovinui) į kaltinimus antrojo laipsnio nužudymu. Taip pat kaltinimai pareikšti kitiems trims pareigūnams“, – tviteryje parašė A. Klobuchar.

„Tai yra dar vienas svarbus žingsnis teisingumo link“, – pridūrė senatorė.

Praėjusią savaitę D. Chauvinas buvo apkaltintas trečiojo laipsnio žmogžudyste – šie kaltinimai iš esmės prilygsta kaltinimams dėl netyčinės žmogžudystes. 

Kaltinimai antrojo laipsnio žmogžudyste nereiškia išankstinio ketinimo nužudyti asmenį, tačiau šiuo atveju skiriamos griežtesnės bausmės.

G. Floydo mirtis paskatino masinius protestus JAV prieš policijos smurtą ir rasizmą, kurie kartais perauga į riaušes ir plėšikavimus.

D. Chauvinui už antrojo laipsnio žmogžudystę gresia iki 40 metų kalėjimo.

Neaišku, kaip naujieji kaltinimai, kurie iš esmės patenkina G. Floydo šeimos reikalavimus, paveiks visą šalį apėmusių protestų judėjimą.

Paties G. Floydo šeima ragino protestuotojus susilaikyti nuo smurto ir protestuoti taikiai.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

fake news

gegužšs

Kostas

Vakar per TV rodė liūdinčią (??) to Dž.Floido našlę (žmoną ar sugyventinę). Vaizdelis nekoks - nusipenėjusi dumza su išpuoselėtomis rankomis ir poros centimetrų ilgio perlamutriniais nagais. Akivaizdu, kad ta moteris jokio darbo nedirba (su tokiais nagais neįmanoma dirbti), gyvena iš gaunamų išmokų arba to Floido platintų netikrų dolerių. O čia pasaulio naivuoliai gedi dėl šio žmogaus žūties, o ne dėl vandalų daužomos ir deginamos šalies. Paradoksas.

Kuoka

O tas arabas policininkas sveiko proto? Jei taip, tai kas ir kiek jam sumokejo?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS