Ataskaita: ES viena iš aštuonių mirčių siejama su tarša | Diena.lt

ATASKAITA: ES VIENA IŠ AŠTUONIŲ MIRČIŲ SIEJAMA SU TARŠA

Europos Sąjungoje (ES) 13 proc. mirčių yra siejamos su aplinkos tarša, nurodoma naujoje Europos aplinkos agentūros (EAA) paskelbtoje ataskaitoje.

Pasak EAA, būtina kovoti su aplinkos tarša, norint gerinti žmonių sveikatą ir gerovę Europoje, ypač pažeidžiamiausių grupių – vaikų, pagyvenusių asmenų ir vargingesnių žmonių.

„Yra aiškus ryšys tarp aplinkos būklės ir mūsų gyventojų sveikatos“, – teigė už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius.

Tarša pirmiausia siejama su vėžiu, širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo takų ligomis.

Šios Kopenhagoje įsikūrusios agentūros teigimu, oro tarša lemia daugiau kaip 400 000 priešlaikinių mirčių ES per metus, o ilgalaikis aplinkos triukšmo poveikis kasmet lemia apie 12 000 pirmalaikių mirčių Europos regione.

Ataskaitoje pažymima, kad didžiausias aplinkos veiksnių poveikis pastebimas Rumunijoje. Čia viena iš penkių mirčių siejamos su tarša, tuo metu tokiose šalyse, kaip Švedija ir Danija, viena iš 10 mirčių yra susijusi su aplinkos tarša.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Mes

IKEA-FREDA ..kur deda savo formaldehidus-karcerogenus..?

Valdžia slepia kiek miršta nuo vežio ir širdies lygu

Nes visa Lietuva baigia iškirsti medžius. Dangsto Gregeo. Dangsto kas ušleido degalus į marias....ir kt nusikaltimus

Jo lietuva pamiršo

Kuršiu marias Grigeoo su Aaa ir Aplinkos apsaugos palaiminimu Iškirto Miesto medžius Išpylė degalus į Jūra ir kt... Lietuva pirmautu

SUSIJUSIOS NAUJIENOS