Bagdade išsiskirsto protestuotojai, M. Sadrui pareikalavus nutraukti susirėmimus | Diena.lt

BAGDADE IŠSISKIRSTO PROTESTUOTOJAI, M. SADRUI PAREIKALAVUS NUTRAUKTI SUSIRĖMIMUS

  • 0

Įtakingo Irako dvasininko Moqtados Sadro (Moktados Sadro) šalininkai antradienį pasitraukė iš Bagdado Žaliosios zonos, jam pareikalavus nutraukti konkuruojančių šiitų pajėgų ir kariuomenės susirėmimus, per kuriuos žuvo 30 žmonių o dar šimtai nukentėjo.

Per pirmadienį įsiplieskusį smurto protrūkį M. Sadro lojalistai susirėmė su kaimyninio Irano remiamomis šiitų grupėmis. Abi stovyklos apsikeitė ugnimi per barikadas, o Jungtinės Tautos perspėjo, kad nestabili Vidurinių Rytų šalis gali nugrimzti į dar didesnį chaosą.

Po M. Sadro kalbos, transliuotos tiesiogiai per televiziją, jo šalininkai pradėjo ardyti stovyklas ir trauktis iš Žaliosios zonos, kur municipalinės tarnybos pradėjo rinkti po neramumų likusius sviedinius ir šovinių tūteles.

Kariuomenė atšaukė visoje šalyje galiojusią komendanto valandą, nuo pagrindinių magistralių buvo pašalintos betoninės užtvaros, o eismas pamažu ėmė normalizuotis.

Milijonus sekėjų turintis žilabarzdis pamokslininkas liepė savo šalininkams „per 60 minučių“ palikti griežtai saugomą sostinės Žaliąją zoną. M. Sadras – kadaise vadovavęs sukarintoms grupuotėms, kovojusioms prieš amerikiečių ir Irako vyriausybės pajėgas – taip pat pažadėjo „atsižadėti“ lojalistų, kurie nepaklus jo nurodymui.

„Atsiprašau Irako žmonių, nukentėjusių nuo šių įvykių“, – sakė dvasininkas šiitų šventajame Nadžafo mieste Irako centrinėje dalyje.

„Gėda dėl šios revoliucijos... Nepriklausomai nuo to, kas buvo iniciatorius, ši revoliucija, kol ji temdoma smurto, nėra revoliucija“, – pridūrė jis.

Irake dėl politinės aklavietės tvyro įtampa, šaliai po pastarųjų visuotinių rinkimų, įvykusių praėjusių metų spalį, vis dar neturint naujos vyriausybės, premjero ar prezidento.

Padėtis paaštrėjo pirmadienį, kai M. Sadro šalininkai šturmavo vyriausybės rūmus Bagdado centre, jų lyderiui paskelbus apie sprendimą trauktis iš politikos.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS