Sprogdinimo Bagdade aukų padaugėjo iki 32, dar 110 žmonių sužeista | Diena.lt

SPROGDINIMO BAGDADE AUKŲ PADAUGĖJO IKI 32, DAR 110 ŽMONIŲ SUŽEISTA

Bagdade dvigubos mirtininkų sprogdintojų atakos aukų ketvirtadienį padaugėjo iki 32, o dar 110 žmonių buvo sužeista, pranešė Irako sveikatos apsaugos ministerija.

Pagal aukų skaičių šis išpuolis Irako sostinėje yra didžiausias per pastaruosius trejus metus.

Ministerija nurodė, kad visos aukos žuvo išpuolių vietoje ir kad dauguma sužeistųjų buvo išleisti, ligoninėse suteikus skubiąją pagalbą.

Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad pirmasis mirtininkas, atskubėjęs į turgų, pareiškė prastai besijaučiantis, kad aplink jį susirinktų žmonės. Tada jis detonavo savo sprogmenis.

Žmonėms susirinkus aplink aukas, savo bombą susprogdino antrasis užpuolikas, rašoma VRM išplatintame pranešime.

Naujienų agentūros AFP fotografas iš įvykio vietos pranešė, kad saugumo pajėgos atitvėrė teritoriją, kurioje mėtėsi krauju permirkę drabužiai.

Paramedikai stengėsi padėti nukentėjusiesiems, o Sveikatos apsaugos ministerija pranešė mobilizavusi medikus visoje sostinėje.

Ketvirtadienio ataka yra kruviniausias incidentas Bagdade nuo 2018 metų sausio, kai per mirtininko sprogdinimą Tajarano aikštėje žuvo daugiau nei 30 žmonių.

Per tarpkonfesinį konfliktą, alinusį šalį po JAV vadovautos invazijos 2003 metais, Bagdadą dažnai drebino savižudžių sprogdintojų išpuoliai.

Vėliau, džihadistų judėjimui „Islamo valstybė“ (IS) užėmus dideles šalies teritorijos dalis, sostinėje atakas rengdavo jo nariai.

Tačiau kai 2017 metų pabaigoje IS džihadistai buvo atremti, mirtininkų sprogdinimai Irako sostinėje tapo gana reti.

Bagdadą nuo sprogimų saugojusios sienos, kurios po JAV vadovautos invazijos atskyrė miesto rajonus ir pavertė jo gatves betono tarpekliais, buvo nugriautos, o kontrolės postai – pašalinti.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

po

jav /rinkimu/ vel atkuto u spec t teroristai ir tai ko gero chazaru kilmes pilieciai vel drasiai tesia nieksybes zinodami kad bus nebauziami ;;;

SUSIJUSIOS NAUJIENOS