Berlyne automobiliu į žmones įsiręžęs vairuotojas bus paguldytas į psichiatrinę ligoninę | Diena.lt

BERLYNE AUTOMOBILIU Į ŽMONES ĮSIRĘŽĘS VAIRUOTOJAS BUS PAGULDYTAS Į PSICHIATRINĘ LIGONINĘ

Vokietijos prokurorai sieks, kad armėnų kilmės vokietis, kaltinamas automobiliu įvažiavęs į grupę žmonių Berlyno centre, būtų paguldytas į psichiatrinę ligoninę, jam pasireiškus psichinės ligos požymių, ketvirtadienį pranešė prokuratūros atstovas.

29 metų įtariamasis iš pažiūros serga paranoidine šizofrenija, sakė Sebastianas Buechneris (Sebastianas Biuchneris).

Įtariama, kad per trečiadienio incidentą prie Breitšeido aikštės (Breitscheidplatz) jis mirtinai sužalojo vieną mokytoją ir dar 32 žmones sužeidė.

Įtariamojo namuose buvo rasta narkotikų, pridūrė prokuratūros atstovas.

Tolesniais tyrimais bus siekiama nustatyti, ar nusikaltimas buvo įvykdytas dėl įtariamojo psichinės ligos, tačiau teroro išpuolio versija dabar atmetama, sakė S. Buechneris.

Įtariamasis kaltinamas nukreipęs savo automobilį į praeivius judriame Vokietijos sostinės prekybos rajone, parbloškęs grupę paauglių ir mirtinai sužalojęs jų mokytoją, kol pagaliau trenkėsi į vieną vitriną.

Incidentas įvyko kitoje pusėje Breitšeido aikštės, kur 2016 metais vienas islamistas nukreipė pagrobtą sunkvežimį į kalėdinę mugę Berlyne ir mirtinai sužalojo 12 žmonių.

Sidabro spalvos „Renault Clio“ pirmiausiai kliudė žmones Tauentzieno gatvėje ir Ranke gatvėje, paskui grįžo į važiuojamąją dalį ir įsirėžė į kvepalų parduotuvės fasadą Marburgo gatvėje maždaug už 150 metrų.

Per incidentą žuvo mokyklos mokytoja, atvykusi su grupe moksleivių iš nedidelio Bad Arolzeno miestelio Hesene, dar vienas mokytojas buvo sunkiai sužeistas.

Po 2016 metų incidento per kalėdinę mugę šalyje buvo dar keli panašūs išpuoliai. Dauguma jų įvykdė žmonės, turintys psichinės sveikatos problemų.

Vyriausioji Berlyno saugumo pareigūnė Iris Spranger (Iris Špranger) trečiadienį sakė, kad „įtikinamų politinio akto įrodymų“ nėra ir panašu, kad išpuolį „įvykdė kažkas, kenčiantis nuo psichologinių problemų“.

Gairės: pagalbos tel, Berlynas, įvažiavo į minią, žuvę žmonės
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS