Brazilijoje policija nukovė ginkluotą užpuoliką, užgrobusį autobusą su keleiviais | Diena.lt

BRAZILIJOJE POLICIJA NUKOVĖ GINKLUOTĄ UŽPUOLIKĄ, UŽGROBUSĮ AUTOBUSĄ SU KELEIVIAIS

Rio de Žaneire ginkluotas užpuolikas antradienį paėmė įkaitais dešimtis autobuso keleivių, bet po keturias valandas trukusios apsiausties buvo nukautas policijos, pranešė pareigūnai.

Gerai ginkluoti policininkai, įskaitant snaiperius, buvo apsupę autobusą ir vedė derybas su užpuoliku, grasinusio padegti transporto priemonę. Kaip pranešė televizija G1, vyras turėjo šaunamąjį ginklą, peilį, elektroimpulsinį prietaisą ir benzino.

Kaip pranešama, užpuolikas įlipo į autobusą apie 5 val. 30 min. vietos (11 val. 30 min. Lietuvos) laiku ir pradėjo grasinti viduje buvusiems apie 37  keleiviams.

Per kelias pirmąsias valandas šeši žmonės – keturios moterys ir du vyrai – buvo paleisti iš transporto priemonės, sustojusios ant tilto, jungiančio Rio de Žaneirą su kaimyniniu Niterojo miestu.

Paleistieji sakė, kad vyras autobuse priliejo benzino ir grasino jį padegti. Pasak pareigūnų, užpuolikas prisistatė esąs policininkas, bet šios informacijos jie negalėjo patvirtinti.

Dėl šios įkaitų dramos eismas keliomis juostomis judriu tiltu per Gvanabaros įlanką buvo paralyžiuotas, susidarė didelės automobilių spūstys.

„Tai yra policija, kokią norime matyti“, – vietos žiniasklaidai sakė vienas karo policijos atstovas.

„Buvo būtina, kad snaiperis neutralizuotų pagrobėją ir išgelbėtų žmones autobuse, – pridūrė jis. – Jis (užpuolikas) mirė įvykio vietoje.“

Iš įvykio vietos vykstančioje tiesioginėje televizijos transliacijoje matėsi šalia autobuso stovintys  penki greitosios pagalbos automobiliai, skirti paleidžiamiems įkaitams priimti.

Ant tilto sustojusių automobilių vairuotojai ir keleiviai išlipę stebėjo įkaitų dramą ir fotografavo savo išmaniaisiais telefonais.

Rio de Žaneiro valstijos gubernatorius Wilsonas Witzelis (Vilsonas Vicelis) socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad stebi susidariusią padėtį ir palaiko tiesioginį ryšį su karo policijos viršininku.

„Įkaitų apsauga yra mūsų absoliutus prioritetas“, – pareiškė W. Witzelis.

Užpuolikas – jaunas vyras, apsirengęs baltais marškinėliais ir tamsiomis kelnėmis – vienu metu buvo iškišęs iš autobuso galvą ir parodė savo veidą, pranešė G1.

Vienas iš autobuse buvusių įkaitų Hansas Moreno (Hansas Morenu) sakė televizijai „Globo“, kad pagrobėjas nebuvo agresyvus ir elgėsi „labai ramiai“.

Vyras nekėlė jokių konkrečių reikalavimų, ir atrodė, kad jam iškilę „psichologinių problemų“, „Globo“ sakė kelių policijos atstovė.

Derybas su užpuoliku vedė policijos specialiosios pajėgos BOPE.

Per šį incidentą nė vienas įkaitas nenukentėjo.

Nukauto užpuoliko tapatybė kol kas nebuvo paskelbta.

Taip jau ne pirmas atvejis, kai ginkluotas užpuolikas užima viešojo transporto autobusą Rio de Žaneire.

2000 metais ginkluotas užpuolikas įsiveržė į keleivinį autobusą viename madingame miesto rajone. Vėliau šis daug valandų trukęs 174-ojo autobuso užgrobimas buvo įamžintas apdovanojimą pelniusiame dokumentiniame filme.

Per įkaitų išvadavimo operaciją žuvo pagrobėjas ir vienas įkaitas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS