Bulgarijos prezidentas ragina atsistatydinti „mafijos tipo“ vyriausybę | Diena.lt

BULGARIJOS PREZIDENTAS RAGINA ATSISTATYDINTI „MAFIJOS TIPO“ VYRIAUSYBĘ

Bulgarijos prezidentas Rumenas Radevas šeštadienį paragino atsistatydinti „mafijos tipo“ konservatorių vyriausybę, kurią kaltina dėl policijos šios savaitės reidų jo biure.

Pareigūnai sulaikė apklausai prezidento teisės reikalų ir kovos su korupcija sekretorių bei prezidento patarėją saugumo ir gynybos klausimais. Jų kabinetai buvo apieškoti atliekant du atskirus tyrimus dėl piktnaudžiavimo įtaka ir valstybės paslapčių atskleidimo.

Kratos sukėlė visuomenės nepasitenkinimą ir privertė į sostinės Sofijos gatves išeiti tūkstančius demonstrantų, kurie šiuos reidus vadino vyriausybės ir vyriausiojo prokuroro surengtu išpuoliu prieš socialistų remiamą R. Radevą, o ne tikruosius oligarchus.

Prezidentas yra griežtas ministro pirmininko Boiko Borisovo vyriausybės kritikas ir kaltina ją „ryšiais su oligarchais“.

Prezidentas yra griežtas ministro pirmininko Boiko Borisovo vyriausybės kritikas ir kaltina ją „ryšiais su oligarchais“.

Jis taip pat siekia konstitucinių pataisų, kurios apribotų vyriausiojo prokuroro Ivano Geševo įgaliojimus ir padidintų jo atskaitingumą.

„Vyriausybės pavertimas mafijos tipo struktūra privertė laisvę mylinčius įvairiausio amžiaus bulgarus, nepriklausomai nuo jų politinių pažiūrų, reikalauti gerbti įstatymą“, – sakė R. Radevas, per televiziją kreipdamasis į šalies gyventojus.

„Iš dabartinės situacijos yra tik viena išeitis: vyriausybės ir generalinio prokuroro atsistatydinimas“, – sakė jis.

Pasak jo, šalyje po „korupcijos, baimės kurstymo, prokurorų reketo ir neveiklumo dėl plėšimų, nekaltumo prezumpcijos trypimo“ metų formuojasi „konsensusas prieš mafiją“.

„Europa neturi teisės nusigręžti nuo Bulgarijos. Europos Sąjungai reikia demokratinės Bulgarijos“, – pridūrė prezidentas.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

NA ŠTAI !

Bulgarijos prezidentui netinka mafijos tipo viriausybė , o lietuviškajam - PATS TAS .....

ta

pati turetu padaryt ir musu prezidemtas bet vargu nes ji ir paskyre tokie patys?...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS