Šią operaciją įvykdė Ukrainos karinė kontržvalgyba, Saugumo tarnyba (SBU) ir Generalinė prokuratūra, bendradarbiaujant naujai Gynybos ministerijos vadovybei.
Kaip praneša SBU, atsižvelgiant į bylos medžiagą, kaltinamieji pasisavino daugiau nei 90 mln. Ukrainos biudžeto grivinų (apie 1,8 mln. eurų). Už šias lėšas fronto reikmėms buvo perkamos brokuotos prieštankinės raketų sistemos.
Šie ginklai atlieka pagrindinį vaidmenį naikinant Rusijos šarvuočius, kurie bando pralaužti Ukrainos kariuomenės gynybos pozicijas.
„Įgyvendinus kompleksines priemones, Kyjive buvo demaskuotas sandorio organizatorius – buvęs vieno iš Gynybos ministerijos departamentų vadovas ir du jo bendrininkai iš rangovų įmonių“, – skelbia SBU.
Tyrimo metu nustatyta, kad eidamas pareigas 2022–2023 m. buvęs aukštas ministerijos valdininkas sudarė valstybinę sutartį dėl prieštankinių ginklų tiekimo Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms.
Pagal sudarytą sutartį Kyjivo gynybos bendrovė turėjo tiekti kariuomenei labai reikalingus prieštankinius raketinius ginklus, kurie turėjo būti nedelsiant išsiųsti į fronto liniją.
„Tačiau vietoj modernių ginklų rangovai tiekė netinkamus pagal paskirtį prieštankinius įrenginius, o gautos biudžeto lėšos buvo pervestos į „šešėlį“, – teigia SBU.
SBU inicijuoto nepriklausomo tyrimo išvados patvirtino netinkamą prieštankinių raketinių ginklų techninę būklę.
Vadovaudamiesi surinktais įrodymais, Saugumo tarnybos tyrėjai buvusiam Gynybos ministerijos departamento vadovui, buvusiam rangovų bendrovės vadovui ir jo pavaduotojui pareiškė įtarimus pagal tris Ukrainos baudžiamojo kodekso straipsnius: dėl Ukrainos ginkluotųjų pajėgų ir kitų karinių formuočių teisėtos veiklos trukdymo, sukėlusio sunkias pasekmes; taip pat – dėl turto pasisavinimo, iššvaistymo ar užvaldymo piktnaudžiaujant tarnybine padėtimi bei tarnybinių dokumento klastojimo, sukėlusio sunkias pasekmes.
Vyksta tyrimas, siekiant išsiaiškinti visas šio nusikaltimo aplinkybes. Įtariamiesiems gresia laisvės atėmimas iki 15 metų ir turto konfiskavimas.
Naujausi komentarai