PSO skambina pavojaus varpais dėl atsinaujinusios COVID-19 krizės | Diena.lt

PSO SKAMBINA PAVOJAUS VARPAIS DĖL ATSINAUJINUSIOS COVID-19 KRIZĖS

Europos Sąjungos ligų kontrolės agentūra, kaip ir susirūpinę medicinos darbuotojai, skambina pavojaus varpais dėl visame žemyne intensyvėjančio koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkio, o Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) įspėja, kad užsikrėtusiųjų skaičius gali pradėti augti „eksponentiškai“.

Net šalys, kurios išvengė smarkių protrūkių per pirmąją infekcijos bangą, nusiritusią Europoje pavasarį, fiksuoja sparčiai didėjantį sergamumą, o  Vokietija šeštadienį paskelbė, kad šalyje jau mirė daugiau kaip 10 000 koronavirusu užsikrėtusių žmonių.

Vyriausybės vėl ėmė taikyti izoliavimo priemones, siekdamos sulėtinti atsinaujinusį viruso plitimą valstybėse, kurios, kaip buvo manyta dar prieš kelias savaites, įveikė krizę.

Tačiau nuo socialinės izoliacijos ir ekonominių sunkumų pavargę žemyno gyventojai priešinasi naujiems suvaržymams: pavyzdžiui, smarkiai paveiktame Neapolyje naktį į šeštadienį šimtai protestuotojų susirėmė su Italijos policija.

Žemynas susidūrė su rimtu pavojumi visuomenės sveikatai ir „labai didelį susirūpinimą keliančia epidemiologine padėtimi“, neseniai pareiškė Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) direktorė Andrea Ammon (Andrėja Amon).

Agentūra nurodė, kad visos ES šalys, išskyrus Kiprą, Estiją, Suomiją ir Graikiją, taip pat Jungtinė Karalystė, priskiriamos „didelį nerimą keliančių“ valstybių kategorijai, nors prieš mėnesį jų buvo tik septynios.

Ispanijai anksčiau šią savaitę tapus pirmajai Europos šaliai, oficialiai nustačiusiai daugiau nei 1 mln. COVID-19 atvejų, premjeras Pedro Sanchezas (Pedras Sančesas) penktadienį pareiškė, jog tikrasis susirgusių žmonių skaičius veikiausiai yra triskart didesnis.

Prancūzijoje užsikrėtimo atvejų skaičius penktadienį, kaip ir Ispanijoje, perkopė milijoną, o Vokietijoje tą dieną infekcija buvo patvirtinta rekordiškai daug gyventojų – 15 tūkstančių. Epidemiologinei padėčiai blogėjant sveikatos apsaugos institucijoms raginant visuomenę laikytis socialinio atstumo taisyklių.

Keliose valstybėse įsigaliojo skubi nauji kasdienio gyvenimo apribojimai, o Prancūzija komendanto valandą buvo išplėsta ir dabar taikoma 46 mln. gyventojų.

Tokia priemonė vėlai penktadienį įsigaliojo ir dalyje Italijos, įskaitant Romą. Šis žingsnis išprovokavo raginimus socialiniuose tinkluose išeiti į gatves, o per surengtą protesto akciją šimtai demonstrantų svaidė sunkius daiktus į policiją ir padeginėjo šiukšliadėžes.

Italija šiuo metu grumiasi su didžiausio ekonomikos nuosmukiu nuo Antrojo pasaulinio karo, nulemtu pavasarį įvesto dviejų mėnesių nacionalinio karantino, šalį apėmus vienai didžiausių COVID-19 epidemijų Europoje. Šalies valdžia kol kas nėra linkusi sugrąžinti tokių drastiškų suvaržymus.

Penktadienį Velse, kaip ir ankstesnę dieną Airijoje, įsigaliojo visuotinis karantinas, o visa Lenkijos teritorija buvo priskirta „raudonajai zonai“ – taigi, šalyje iš dalies užsidarė mokyklos ir restoranai.

Tuo metu Švedija, anksčiau šiemet išgarsėjusi kaip karantiną atsisakiusi skelbti valstybė, ir toliau laikosi tos pačios strategijos, nepaisant augančio COVID-19 atvejų skaičiaus.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Tiesa

Ta pso, parazitu svolociu organizacija, reiktu isnaikinti tai atmatos sio pasaulio.

Gerbiamieji Konspiratoriai,

Koks būtų šio eksperimento tikslas ? Valdyti žmones ? Jūs jau ir taip valdo daugelį per visai kitus kanalus, tik valdo ne tie, apie kuriuos galvojat. Skiepai mirtini ? Tų skiepų dar nėra patvirtinta, visi bandomojoj fazėje, pasidomėkite faktais gal labiau, o ne FB video tikėti betokokias. Jūs pasigaunate mintį FB/internete ir taip puolat prie bandos jungtis, kad net patys nesuprantat, kad tai jumis manipuliuoja ir verčia tikėti, kas jum atrodo artimiausia tiesos. Linkiu visiem kritinio mąstymo, tikrinti faktus, žiūrėkit kam priklauso naujienų platinimo grupės/portalai. Gražios dienos.

o kur?

ministeriukas uzsienio,ko tyli ,ar teksto dar negavo is briuseljankiu,savo nuomuones tai neturi,moka tik ant baltarusiu pliurpt ,nes turi toki nurodyma,o cia tyla ? Gal jau uz liurbiskus sapaliojimus dejo i kojas ...????
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS