Europoje pernai nuo narkotikų perdozavimo mirė daugiau kaip 8 tūkst. žmonių | Diena.lt

EUROPOJE PERNAI NUO NARKOTIKŲ PERDOZAVIMO MIRĖ DAUGIAU KAIP 8 TŪKST. ŽMONIŲ

  • 2

Pernai Europoje nuo narkotikų perdozavimo mirė apie 8 200 žmonių. Nors tai apytikriai 300 mirčių daugiau nei 2017 metais, pozityvi žinia ta, kad mažėja heroino vartojimas, o ŽIV plitimas per pastaruosius dešimt metų sumažėjo 40 proc., informuoja „Deutsche Welle“.

Nors Europoje didelis priklausomybės nuo narkotikų mastas, mirčių nuo narkotikų perdozavimo skaičius yra beveik 10 kartų mažesnis nei Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). 

Nors statistikoje nėra didelių svyravimų, lyginant su praėjusiais metais, tyrėjai teigia, kad mirčių skaičius gali būti nuo 20 iki 30 proc. didesnis, nes galimai valstybės narės pateikia mažesnius skaičius.

Ataskaitoje, kurią pateikė Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centras, pažymima, kad didžioji dalis iš 8 200 mirčių nuo narkotikų perdozavimo įvyko perdozavus ne kokaino ar žolės, bet perdozavus opioidų.

Tačiau labiausiai vartojamas narkotikas yra „žolė“, taip pat didėja kokaino vartojimas.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

ggg

Nu,ir mat juos velniai ....patys taip pasirinko.

Nuomone.

Cia ju pasirinkimas.Juk sitiek informacijos ir visiem informacija prieinama.Cia is gero gyvenimo manau.Kai gyvenom pokaryje basi,kai kurie ir nedavalge ,dfaug dirbome ir ne tas buvo galvoj .Ir ju nebuvo.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS