Graikijai kovojant su didžiuliu miškų gaisru, baiminamasi ekologinės nelaimės | Diena.lt

GRAIKIJAI KOVOJANT SU DIDŽIULIU MIŠKŲ GAISRU, BAIMINAMASI EKOLOGINĖS NELAIMĖS

Šimtams ugniagesių šeštadienį kovojant su pirmuoju didelio masto miškų gaisrų šią vasarą, perspėjama dėl didelės ekologinės nelaimės netoli Atėnų esančioje gamtos apsaugos zonoje.

Trečiadienio vakarą Geranėjos kalnuose, maždaug 90 km į vakarus nuo sostinės Atėnų įsiplieskęs gaisras yra „vienas didžiausių per pastaruosius 20–30 metų ir prasidėjo anksti šį sezoną“, – ANT1 televizijai sakė ugniagesių tarnybų vadovas Stefanos Kolokouris.

Jis teigė, kad pagerėjusios oro sąlygos penktadienio vakarą leido ugniagesiams suvaldyti pagrindinę dalį gaisro, tačiau keli mažesni išsibarstę gaisrai ir toliau lieka aktyvūs.

Gaisrą gesina daugiau nei 270 ugniagesių, kuriuos remia 16 sraigtasparnių bei lėktuvų ir kariuomenė, pranešė ugniagesių tarnybos.

Kol kas apie aukas ar sužeistuosius nepranešama, tačiau buvo apgadinti arba visiškai sudegė nemažai namų, taip pat evakuota tuzinas kaimų.

Poveikio, ypač žalos ūkininkams, mastas bus įvertintas tik užgesinus liepsnas, pranešė civilinės saugos agentūra.

Tačiau ekspertai ir asociacijos, kuriuos citavo Graikijos žiniasklaida, perspėjo dėl „didelio masto ekologinės nelaimės“ grėsmės, nes išdegė dideli plotai saugomų pušynų.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS