Honkonge nesiliauja protestai: blokuotas traukinių eismas | Diena.lt

HONKONGE NESILIAUJA PROTESTAI: BLOKUOTAS TRAUKINIŲ EISMAS

Šimtai demonstrantų antradienio rytą Honkonge paralyžiavo traukinių eismą. Per patį piką jie blokavo traukinių duris. Dėl to šimtai žmonių buvo priversti palikti geležinkelio stotis ir pasiieškoti kitų transporto priemonių, praneša agentūra „Reuters“.

Kinijos vyriausybė pagrasino „atkurti teisę ir tvarką“. „Radikalių elementų“ smurtas kelia pavojų stabilumui ir yra rimtas iššūkis teisinei valstybei, sakė už Honkongo reikalus atsakingos Pekino tarnybos atstovas.

Honkonge jau daug savaičių nesiliauja protestai, kuriuose dalyvauja šimtai tūkstančių žmonių. Savaitgalį vėl kilo riaušės.

Policininkai prieš protestuotojus panaudojo ašarines dujas, gumines kulkas ir lazdas. Demonstrantai statė barikadas, kai kurie jų į pareigūnus svaidė akmenis. Dešimtys protestuotojų buvo suimta.

Scanpix nuotr.

Masines demonstracijas Honkonge sukėlė dabar jau įšaldytas ekstradicijos įstatymas, leidęs perduoti asmenis žemyninei Kinijai. Protestai išplito. Demonstrantai dabar reikalauja demokratinių reformų, visuotinės balsavimo teisės ir premjerės Carrie Lam atsistatydinimo.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS