Indijoje smarkios musoninės liūtys pareikalavo 76 gyvybių | Diena.lt

INDIJOJE SMARKIOS MUSONINĖS LIŪTYS PAREIKALAVO 76 GYVYBIŲ

Indijoje per kelis su musoninėmis liūtimis susijusius incidentus žuvo mažiausiai 76 žmonės, šeštadienį pranešė pareigūnai.

Vakarinėje Maharaštros valstijoje, kur įsikūręs Indijos finansų centras Mumbajus, nepaliaujamos liūtys sukėlė potvynių, nuošliaužų, be to, sugriuvo vienas pastatas.

Nuo ketvirtadienio liūtys lėmė vieno pastato griūtį Mumbajuje ir sukėlė kelias nuošliaužas, palaidojusias dešimtis namų, nurodė Maharaštros vyriausybė. Jos pranešime priduriama, kad dingo 59 žmonės.

Daugiau nei pusė aukų žuvo į pietus nuo Mumbajaus esančiame smarkiai paveiktame Raigade, kur žemės nuošliaužos palaidojo dešimtis namų. 47 žmonės neteko gyvybės, o dar 53, kaip baiminamasi, yra įstrigę po purvo sluoksniais.

Dėl liūties Savitrio upė išsiliejo iš krantų, dėl to Mahado miestas tapo visiškai nepasiekiamas keliais, o išsigandę gyventojai gelbėdamiesi nuo vandens ropštėsi ant stogų.

Nacionalinės reagavimo į nelaimes pajėgos (NDRF) dėl nepalankių oro sąlygų penktadienį negalėjo nutupdyti rajone savo sraigtasparnių, bet galiausiai sugebėjo išgelbėti vietos gyventojus, kai vandens lygis ėmė slūgti.

Goa susidūrė su didžiausiais potvyniais per pastaruosius kelis dešimtmečius, pareiškė valstijos vyriausiasis ministras Pramodas Sawantas (Pramodas Savantas). Pasak jo, musonai regione padarė „didelės apimties žalos“, tačiau aukų nėra.

Gelbėjimo komandos ir kariai mėgino evakuoti potvynių užkluptus žmones, tačiau darbus apsunkino nuošliaužos, blokuojančios kelius, įskaitant pagrindinį greitkelį, jungiantį Mumbajų ir Goa.

Už 250 km į pietus nuo Mumbajaus esančiame Čiplūne vandens lygis kai kur pakilo iki 6 m lygio po parą trukusio nepertraukiamo lietaus.

„Susisiekimas su miestu buvo visiškai nutrauktas dėl to, kad užlieti sausumos keliai“, – paskelbė Maharaštros vyriausybė.

Į paveiktas teritorijas buvo išsiųstos septynios jūrų gelbėjimo komandos, aprūpintos guminėmis valtimis, gelbėjimosi liemenėmis ir gelbėjimosi ratais. Be to, atvyko narai specialistai ir sraigtasparnis, gelbėjantys įstrigusius gyventojus.

Iki šiol Maharaštroje buvo evakuota beveik 90 tūkst. žmonių.

Aukščiausio lygio pavojus

Indijos meteorologinė tarnyba paskelbė „raudono“ lygio pavojų keliuose valstijos regionuose ir prognozuoja, kad smarkios liūtys tęsis dar kelias dienas.

Indijos musonų sezonui būdingi potvyniai ir nuošliaužos. Šiuo metų laiku po nesiliaujančio lietaus taip pat dažnai griūva prastos statybos namai ir sienos.

Penktadienį priešaušriu žuvo keturi žmonės, kai Mumbajaus lūšnyne sugriuvo pastatas, pranešė vietos valdžia.

Incidentas įvyko nepraėjus nė savaitei po to, kai mažiausiai 34 žmonės neteko gyvybės, mieste nusiritus žemės nuošliaužai ir šalia kelių namų sugriuvus sienai.

Liūtis praėjusį savaitgalį taip pat užklupo vandens valymo kompleksą Mumbajuje ir sutrikdė tiekimą daugumoje 20 mln. gyventojų turinčio didmiesčio rajonų, pranešė civilinės saugos institucijos.

Dėl klimato kaitos musonai Indijoje stiprėja, rodo balandį paskelbta Potsdamo klimato poveikio tyrimų instituto (PIK) ataskaita.

Joje perspėjama dėl potencialiai sunkių pasekmių apsirūpinimui maistu, žemės ūkiui ir ekonomikai, galinčių paveikti kone penktadalį pasaulio gyventojų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS