Indijoje surengta paieškos operacija: dingo kavos magnatas | Diena.lt

INDIJOJE SURENGTA PAIEŠKOS OPERACIJA: DINGO KAVOS MAGNATAS

Indija antradienį surengė didžiulę paieškos operaciją, dingus vienam turtingiausių šalies piliečių – kavos magnatui V. G. Siddharthai (V. G. Sidharthai) – ir vis garsiau skambant nuogąstavimams dėl jo saugumo.

Milijardierius, kuriam priklauso tinklas „Cafe Coffee Day“, aplenkęs savo varžovę „Starbucks“ Indijoje, paskutinį kartą matytas pirmadienį vakarą einantis per vieną tiltą pietinėje Karnatakos valstijoje.

V. G. Siddharthos vairuotojas pranešė policijai, kad jo viršininkas nesugrįžo į automobilį.

Policijos narai, padedami vietos žvejų, naršo netoli Mangaloro esančią Netravačio upę. Tuo metu daugelis įtakingų Karnatakos politikų apsilankė magnato namuose.

Siddharthų šeima prekiauja kava jau daugiau nei 130 metų. Paveldėjęs šį verslą V. G. Siddhartha 1996 metais įkūrė tinklą „Cafe Cofee Day“ ir tapo vienu turtingiausių kavos prekeivių pasaulyje. Be to, jam priklauso didžiausias kavamedžių ūkis Azijoje.

Verslininkui priklausančių plantacijų bendras plotas siekia 12 tūkst. hektarų, o jo bendrovė „Amalgamated Bean Company“ (ABC) yra Indijos didžiausia neapdorotų kavos pupelių eksportuotoja. „Cafe Coffee Day“ turi per 1 700 parduotuvių. Dauguma jų įsikūrusios Indijoje, o likusios – Malaizijoje, Egipte, Čekijoje, Austrijoje ir kitose šalyse. JAV milžinė „Starbucks“ Indijoje iki šiol pavyko atidaryti tik kiek daugiau nei 150 parduotuvių.

Labai atsiprašau, kad nuvyliau visus manimi pasitikinčius žmones.

V. G. Siddhartha, vedęs buvusio užsienio reikalų ministro ir Karnatakos vyriausiojo ministro S. M. Krishnos (S. M. Krišnos) dukterį, yra vienas iš glaudžiausiai su Indijos politiniais sluoksniais susijusių verslininkų. Vis dėlto jo imperija susidūrė su spaudimu, mokesčių institucijoms 2017 metais surengus reidų V. G. Siddharthos bendrovės biuruose keliuose miestuose. Pranešama, kad kavos magnatas derėjosi su bendrove „Coca Cola“ dėl kontrolinio akcijų paketo pardavimo.

Kelios žiniasklaidos priemonės citavo pirmadienį bendrovės akcininkams išsiųstą V. G. Siddharthos laišką: „Labai atsiprašau, kad nuvyliau visus manimi pasitikinčius žmones.“

„Ilgai kovojau, bet šiandien pasidaviau, nes nebegaliu atlaikyti vieno privataus kapitalo partnerio spaudimo, verčiančio mane išpirkti mano akcijas“.

Pranešama, kad apie 60 metų amžiaus magnatas pirmadienio vakarą išvyko iš Bangaloro, prieš tai pranešęs artimiesiems, kad važiuoja į Saklešarmo kalnų kurortą. Tačiau, kaip žurnalistus informavo policija, jis nurodė savo vairuotojui nuvykti į Mangalorą. Vėliau V. G. Siddhartha liepė vairuotojui sustoti prie minėto tilto Mangalore ir išlipo iš automobilio, kalbėdamasis telefonu.

„Coffee Day Enterprises“ akcijos neteko didelės dalies savo vertės Mumbajaus vertybinių popierių biržoje, bendrovei patvirtinus, kad su jos pirmininku „nepavyksta susisiekti nuo vakar vakaro“, ir pranešus apie tai policijai.

Kompanija pažadėjo „užtikrinti veiklos tęstinumą“.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS