Irake sprogus dujų rezervuarui ir sugriuvus pastatui žuvo 15 žmonių | Diena.lt

IRAKE SPROGUS DUJŲ REZERVUARUI IR SUGRIUVUS PASTATUI ŽUVO 15 ŽMONIŲ

Šiaurės Irake sprogus dujų rezervuarui ir sugriuvus pastatui, žuvo 15 žmonių ir keliolika buvo sužeisti, penktadienį, baigiantis paieškos operacijoms, pranešė pareigūnai.

Provincijos gubernatorius Havalis Abu Bakras nurodė galutinį ketvirtadienio vakaro sprogimo Suleimanijoje, antrame pagal dydį Irako autonominio Kurdistano regiono mieste, aukų skaičių ir provincijoje paskelbė gedulo dieną.

„Dauguma aukų yra moterys ir vaikai“, – sakė H. Abu Bakras ir pridūrė, kad „po namo griuvėsiais daugiau kūnų nėra“.

Valdžia teigė, kad trijų aukštų pastatas sugriuvo po to, kai po nuotėkio iš šildymui naudojamo suskystintų naftos dujų rezervuaro įvyko sprogimas.

Gelbėjimo tarnybos, vis dar ieškančios išgyvenusiųjų, anksčiau skelbė apie 11 žuvusiųjų, tačiau po kelių valandų miesto gelbėjimo tarnybų vadovas Samanas Naderis paskelbė apie „operacijų pabaigą“, iš viso radus 15 kūnų.

Penktadienio rytą vietos gyventojai stebėjo, kaip gelbėtojai, padedami ekskavatoriaus, ieškojo žmonių tarp sugriuvusių plytų ir metalo nuolaužų.

Sprogimas išdaužė langus ir paliko gretimo pastato fasadą juodą.

Suleimanijos valdančiosios Kurdistano patriotinės sąjungos (PUK) vadovas Bafelis Jalalis Talabani (Bafelis Džalalis Talabanis) sakė, kad finansuos šio ir šalia esančių pastatų atstatymą.

Jis taip pat sakė, kad padengs visų sužeistųjų, kuriems prireiks pagalbos užsienyje, medicinines sąskaitas, rašoma jo partijos interneto svetainėje.

Didelėi karo nuniokoto Irako infrastruktūros dalis yra sugriauta, o tragedijos gana dažnos.

Šalyje taip pat prastai laikomasi saugos standartų, ypač transporto ir statybos sektoriuose.

Spalio pabaigoje Irako sostinėje Bagdade atsitiktinai sprogus dujas vežusiai cisternai, žuvo mažiausiai devyni žmonės, o dar 13 buvo sužeisti.

2021 metų balandį Bagdado ligoninėje kilus gaisrui, kai sprogo netinkamai laikomi deguonies balionai, žuvo daugiau kaip 80 žmonių.

 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Irake kaip ir Rusijoje

o Rusijoje kaip Irake

ir

tai matomai neapsieita be u spec t ir logika paprasta kas sprogdino dvynius niujorke kad pult iraka ir kam jis buvo pavoingas kaip siandien persai kuriu generola ir mokslininkus /pasalino/ jav tuometynis sekretorius pompeo ir tik po to informavo prezidenta kuris turejo pasirasyt si fakta taip prisimdamas kalte kas siandien ir daro tos pacios tarnybos bandydamos ji nuteist ka ir matome siu demonu veikloje ir kokios nacijos spec t tuo uzsiema ???===

SUSIJUSIOS NAUJIENOS