Per išpuolį Kabule nužudyti keturi gydytojai | Diena.lt

PER IŠPUOLĮ KABULE NUŽUDYTI KETURI GYDYTOJAI

Keturi gydytojai, dirbę Afganistano kalėjime su šimtais Talibano kalinių, ir dar vienas žmogus žuvo antradienį sprogus prie jų automobilio pritvirtintai bombai, pranešė policija.

Sprogimas nugriaudėjo pietinėje miesto dalyje, gydytojams vykstant į darbą Puli Čarchio kalėjime, pranešė Kabulo policijos atstovas Ferdawsas Faramarzas.

Pasak jo, sprogus prie mašinos pritvirtintai „magnetinei bombai“ žuvo keturi medikai ir vienas praeivis, o dar du asmenys buvo sužeisti.

Šimtai Talibano kovotojų ir kitų nusikaltėlių kalinami Puli Čarchio kalėjime, esančiame rytiniame Kabulo pakraštyje.

Miestą pastaraisiais mėnesiais krečia smurto protrūkis, nors vyriausybė ir Talibanas veda taikos derybas.

Kabule ir kitose šalies provincijose pastaruoju metu vis dažniau rengiami tiksliniai išpuoliai prieš įžymius veikėjus, tokius kaip žurnalistai, politikai ir teisių gynėjai.

Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) prisiėmė atsakomybę už keletą pastarojo meto išpuolių sostinėje, pareikalavusių dešimčių gyvybių.

Antradienio ataka buvo įvykdyta praėjus vos dviem dienoms po to, kai Kabule buvo pasikėsinta į vieno įstatymų leidėjo gyvybę. Tuomet sprogus automobilyje paslėptai bombai 10 žmonių žuvo ir dar per 50 nukentėjo.

Per sprogimą buvo sužalotas įstatymų leidėjas Khanas Mohammadas Wardakas.

Kelios dienos iki incidento per panašų išpuolį buvo nužudytas Kabulo provincijos gubernatoriaus pavaduotojas Mahbobullah Mohebi.

Pirmadienį rytiniame Gazni mieste ginkluoti užpuolikai nušovė afganų žurnalistą, veikiausiai tapusį dar vieno tikslinio nužudymo auka.

Rahmatullah Nekzadas nuo 2007 metų bendradarbiavo su amerikiečių naujienų agentūra AP, o anksčiau – su televizijos tinklu „al Jazeera“,

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS