Izraelis: „Hamas“ slopino signalus iš sunaikinto žiniasklaidos pastato Gazos Ruože | Diena.lt

IZRAELIS: „HAMAS“ SLOPINO SIGNALUS IŠ SUNAIKINTO ŽINIASKLAIDOS PASTATO GAZOS RUOŽE

Izraelis antradienį pareiškė, kad jo pajėgų Gazos Ruožą kontroliuojantis islamistų judėjimas „Hamas“ naudojosi vienu daugiaaukščiu pastatu, kuriame buvo įsikūrę keleto žiniasklaidos organizacijų biurai, kad slopintų žydų valstybės oro erdvės gynybos sistemų signalus, todėl šis pastatas buvo sugriautas per izraeliečių aviacijos smūgį.

Vis dėlto Izraelis pasiūlė JAV naujienų agentūrai AP pagalbą atstatant biurą.

Izraelio ambasadorius JAV Giladas Erdanas iki šiol išsamiausiai paaiškino sprendimą smogti tam daugiaaukščiam pastatui, susitikęs su naujienų agentūros vadovu Gary Pruittu jos būstinėje Niujorke.

„Tas [„Hamas“] padalinys kūrė elektroninę trukdymo sistemą; ji turėjo būti naudojama prieš gynybos sistemą „Iron Dome“ (Geležinis kupolas)“, – teigė G. Erdanas, turėdamas omenyje priešraketinį skydą, atremiantį iš Gazos Ruožo rengiamas atakas.

Izraelis padarė viską, kas įmanoma, kad per šią svarbią operaciją nenukentėtų nė vienas darbuotojas ar civiliai gyventojai.

Ambasadorius gyrė vienos didžiausių pasaulio naujienų agentūrų „The Associated Press“ vaidmenį, taip pat naujienų agentūrų „Agence France-Presse“ ir „Reuters“ darbą. Jis teigė, kad AP darbuotojai veikiausiai nė neįsivaizdavo, kad „Hamas“ kovotojai taip pat veikė pastate, kuris galiausiai buvo sunaikintas.

„Izraelis padarė viską, kas įmanoma, kad per šią svarbią operaciją nenukentėtų nė vienas darbuotojas ar civiliai gyventojai“, – nurodė G. Erdanas, remiantis diena po jo susitikimo su AP vadovais paskelbtu pareiškimu.

„Hamas“, priešingai, yra genocidinė teroristinė organizacija, visiškai negerbianti spaudos. Ji savo teroro mašiną specialiai įkurdina civilėse teritorijose, įskaitant biurus, naudojamus tarptautinių žiniasklaidos priemonių“, – pareiškė ambasadorius.

Pasak G. Erdano, Izraelis yra „pasirengęs padėti“ AP atstatyti savo biurą Gazos Ruože, kurį kontroliuoja kovotojai islamistai.

AP ir tarptautinės žiniasklaidos teisių organizacijos anksčiau paragino atlikti nepriklausomą tyrimą dėl įtarimų, kad daugiaaukštį pastatą „Jala Tower“ naudojo „Hamas“.

Per tą antskrydį taip pat buvo sunaikintas biuras, kurį naudojo Katare įsikūręs televizijos tinklas „Al Jazeera“, savo reportažais dažnai erzinantis tiek, Izraelį, tiek arabų valstybes.

„Jala Tower“ savininkas nesėkmingai prašė suteikti 10 papildomų minučių, kad „Al Jazeera“ darbuotojai galėtų išsinešti savo įrangą, tačiau Izraelio pareigūnas nesutiko ir inicijavo aviacijos smūgį.

Ataka buvo surengta per karinę konfrontaciją gegužės 10–21 dienomis, prasidėjusią nuo „Hamas“ raketų atakų prieš Izraelį, išprovokuotų žydų valstybės policijos ir palestiniečių demonstrantų susirėmimų Jeruzalėje. Islamistų judėjimas šiuos neramumus įvardijo kaip provokaciją, nukreiptą prieš vietos palestiniečius.

Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, per izraeliečių antskrydžius žuvo 260 palestiniečių, įskaitant 66 vaikus ir kažkiek kovotojų; daugiau nei 1 900 žmonių buvo sužeisti.

Per atakas raketomis ir kitais sviediniais žydų valstybėje žuvo 13 asmenų, įskaitant vaiką, arabų kilmės izrealietį paauglį ir Izraelio karį, nurodo medikai ir kariuomenė. Per smurto protrūkį šalyje nukentėjo maždaug 357 žmonės.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Mano nuomone

Kas galėtų paneigti, kad „Al Jazeera" buvo vienintelė tikroji šio pastato subombardavimo priežastis?

Anonimas

O po Kneseto pamatais dar tas Hamas nepasikasė ? Kas jau kas, o žydai meluoti moka...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS