JAV pietuose praūžus tornadui ir smarkioms audroms žuvo mažiausiai 23 žmonės | Diena.lt

JAV PIETUOSE PRAŪŽUS TORNADUI IR SMARKIOMS AUDROMS ŽUVO MAŽIAUSIAI 23 ŽMONĖS

Per pietinę JAV Misisipės valstiją penktadienį vėlai vakare praūžus tornadui ir smarkioms audroms, žuvo mažiausiai 23 žmonės, pranešė pareigūnai ir gyventojai.

Valstijos nepaprastųjų situacijų valdymo agentūra pranešė, kad mažiausiai keturi žmonės dingo be žinios ir dešimtys buvo sužeisti, o dešimtys tūkstančių gyventojų Misisipėje, Alabamoje ir Tenesyje liko be elektros.

„Praėjusią naktį siautėję tornadai pražudė mažiausiai 23 Misisipės gyventojus. Žinome, kad dar daugiau žmonių yra sužeisti. Paieškos ir gelbėjimo komandos vis dar dirba“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė gubernatorius Tate'as Reevesas (Teitas Rivsas).

Nepaprastųjų situacijų valdymo agentūra patvirtino, kad žuvusiųjų skaičius yra 23, tačiau įspėjo: „Deja, prognozuojama, kad šie skaičiai dar keisis.“

Misisipės nepaprastųjų situacijų valdymo agentūra pranešė, kad paieškos ir gelbėjimo operacijos vykdomos Šarkio ir Hamfriso apygardose, maždaug 110 km į šiaurę nuo valstijos sostinės Džeksono.

„Mano miesto nebėra“, – CNN sakė Šarkio apygardoje esančio Roling Forko meras Eldridge'as Walkeris (Eldridžas Volkeris).

CBS filialui WJTV jis sakė, kad jam pavykus išeiti iš namų, „tai, ką radome aplink, buvo vien griuvėsiai“.

Namelis „visiškai dingo“

Hamfriso apygardos vietos pareigūnas Woodrow Johnsonas (Vudrou Džonsonas) CNN pasakojo, kad jį pažadino žmona ir jie išgirdo kažką panašaus į traukinio garsą.

„Buvo labai baisu“, – sakė W. Johnsonas ir pridūrė, kad jo kaimyno namelis-priekaba „visiškai dingo“.

Nacionalinė meteorologijos tarnyba perspėjo gyventojus, kad „pavojai išlieka net ir audroms pasitraukus“.

Televizijos filmuotoje medžiagoje buvo matyti su žeme sulyginti namai ir ant kelių pabirusios nuolaužos, o gelbėjimo tarnybos bandė pasiekti tuos, kuriems reikėjo pagalbos.

„Oficialūs žalos skaičiai bus pateikti tik ryte, šviesiuoju paros metu“, – sakė nepaprastųjų situacijų valdymo agentūros atstovė Malary White (Meleri Vait).

„Šiuo metu mūsų pagrindinis prioritetas, ypač vietos skubios pagalbos tarnybų, yra gyvybių saugumas (...) ir užtikrinimas, kad žmonės būtų saugūs“, – sakė ji „CBS News“ filialui WJTV.

Penktadienį įvairiose valstijos apygardose buvo paskelbti perspėjimai dėl tornadų, tačiau šeštadienį 2 val. 48 min. vietos (9 val. 48 min. Lietuvos) laiku Nacionalinė meteorologijos tarnyba pranešė, kad „tornadai baigėsi visoje mūsų apžvelgiamoje teritorijoje“.

„Mūsų rajone laukiama daugiau liūčių ir perkūnijų“, – rašoma tarnybos socialiniame tinkle „Twitter“, tačiau pranešime priduriama, kad „nesitikima, jog jos taps smarkios“.

 

 

GALERIJA

  • JAV pietuose praūžus tornadui ir smarkioms audroms žuvo mažiausiai 23 žmonės
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS