JAV policija reaguoja į šaudymą Nepriklausomybės dienos parade Ilinojuje | Diena.lt

JAV POLICIJA REAGUOJA Į ŠAUDYMĄ NEPRIKLAUSOMYBĖS DIENOS PARADE ILINOJUJE

JAV Ilinojaus valstijoje pirmadienį per Nepriklausomybės dienos paradą vienas ginkluotas asmuo pradėjo šaudyti, pranešė pareigūnai.

„Ilinojaus valstijos policija šiuo metu padeda Hailand Parko policijos departamentui dėl aktyvaus šaudymo per Hailand Parko paradą“, – tviteryje parašė valstijos policijos pajėgos.

Leiko apygardos šerifo biuras, atsakingas už teritoriją, į kurią įeina netoli Čikagos esantis Hailand Parkas, taip pat pranešė, kad reaguoja „į šaudymą Nepriklausomybės dienos parado maršruto teritorijoje“.

Šerifo biuras nenurodė, ar parado dalyviai jau buvo pasiekę tą maršruto vietą, kai nuaidėjo šūviai, tačiau laikraštis „Chicago Sun-Times“ pranešė, kad šaudyti imta praėjus maždaug 10 minučių nuo parado pradžios.

Hailand Parko pareigūnai paskelbė, kad dėl incidento buvo atšaukti visi liepos 4-osios šventiniai renginiai. Jie nenurodė, kiek žmonių buvo pašauta, tačiau vietos žiniasklaida pranešė, kad nukentėjo devyni asmenys.

Renginyje dalyvavęs JAV Atstovų Rūmų narys Bradas Schneideris (Bredas Šnaideris) socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė, kad „Hailand Parke per Nepriklausomybės dienos paradą šaulys ėmė šaudyti“.

„Girdžiu apie žuvusius ir sužeistus žmones. Užuojauta šeimoms ir artimiesiems, meldžiuosi už sužeistuosius ir savo bendruomenę“, – rašė jis ir pridūrė: „Gana!“

Nevyriausybinės organizacijos „Gun Violence Archive“ duomenimis, Jungtinėse Valstijose smurtas, susijęs su šaunamaisiais ginklais, kasmet pareikalauja apie 40 tūkst. gyvybių. Šis skaičius apima ir nusišovusius asmenis.

Diskusijos ginklų kontrolės klausimu, kuris šalyje kelia daug nesutarimų, vėl įsiplieskė po gegužę įvykusių dvejų šaudynių: Niujorko valstijoje gyvybių neteko 10 juodaodžių prekybos centro pirkėjų, o Teksaso pradinėje mokykloje nužudytas 21 žmogus, daugiausia maži vaikai.

Po šių incidentų Kongresas pirmą kartą per pastaruosius dešimtmečius priėmė svarbų įstatymą dėl ginklų saugumo. Birželio pabaigoje prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pasirašė šį įstatymą, sakydamas, kad nors jis ir neatitinka to, ko iš tikrųjų reikia, jis vis tiek išgelbės gyvybių.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS