Kaire per gaisrą bažnyčioje žuvo 41 žmogus | Diena.lt

KAIRE PER GAISRĄ BAŽNYČIOJE ŽUVO 41 ŽMOGUS

Egipto sostinėje esančioje koptų krikščionių bažnyčioje kilus gaisrui žuvo 41 žmogus, o dar 14 buvo sužeisti, sekmadienį pranešė valdžios institucijos.

Liepsnos apėmė bažnyčią tankiai apgyvendintame Kairo Imbabos rajone. Kol kas neaišku, kas sukėlė gaisrą. Policija teigė, kad pirminio tyrimo metu keliama trumpojo elektros jungimo versija.

Į įvykio vietą buvo išsiųsta 15 ugniagesių mašinų, o greitosios pagalbos automobiliai gabeno nukentėjusiuosius į netoliese esančias ligonines.

Prezidentas Abdel Fattahas al Sisi (Abdel Fatahas Sisis) telefonu pasikalbėjo su koptų popiežiumi Tawadrosu II (Teodoru II) ir pareiškė užuojautą, pranešė prezidentūra.

Savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje A. F al Sisi paskelbė „sutelkęs visas valstybės tarnybas, kad būtų imtasi visų priemonių“.

Vėliau ugniagesiai pranešė, kad gaisrą pavyko suvaldyti.

Egipto koptų krikščionių mažuma sudaro apie 10 proc. daugiausia musulmoniškos šalies gyventojų.

Mažuma patiria išpuolių ir skundžiasi diskriminacija šioje Šiaurės Afrikos šalyje.

Koptai nukentėjo nuo islamistų represijų, ypač po islamiškų pažiūrų prezidento Mohamedo Mursi (Mohamedo Mursio) nuvertimo 2013 metais. Be kita ko, buvo deginamos jų bažnyčios, mokyklos ir namai.

A. F. al Sisi, pirmasis Egipto prezidentas, kasmet dalyvaujantis koptų Kalėdų mišiose, neseniai pirmą kartą istorijoje paskyrė koptų teisėją vadovauti Konstituciniam Teismui.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS