Kipro pirmasis žudikas maniakas nuteistas kalėti iki gyvos galvos | Diena.lt

KIPRO PIRMASIS ŽUDIKAS MANIAKAS NUTEISTAS KALĖTI IKI GYVOS GALVOS

  • 0

Kipro graikų armijos karininkui, nužudžiusiam penkias moteris ir dvi mergaites, pirmadienį buvo skirtos septynios įkalinimo iki gyvos galvos bausmės, jam padarius kaltės pripažinimo pareiškimą šią Viduržemio jūros salą sukrėtusioje virtinės žmogžudysčių byloje.

Nikosijos baudžiamųjų bylų teismo trijų teisėjų kolegija savo nutartyje nurodė, kad 35 metų Nikas Metaksas (Nicos Metaxas) „ėmėsi negalinčių apsiginti moterų žudymo kampanijos“.    

Kiek anksčiau į teismo salę atvestas kaltinamasis nuleidęs akis išklausė, kaip prokuroras perskaitė virtinę kaltinimų, įskaitant kaltinimus penkių moterų ir dviejų mergaičių pagrobimu bei nužudymu. Visos jo aukos buvo užsienietės.      

Sunkiai tramdydamas ašaras N. Metaksas dėl visų kaltinimų padarė kaltės pripažinimo pareiškimus.  

Prokurorui perskaičius ilgą dokumentą, kuriam detaliai aprašyti jo įvykdyti nusikaltimai, kaltinamasis perskaitė trumpą rašytinį pareiškimą, kuriame atsiprašė savo aukų.   

N. Metaksas sakė negalįs paaiškinti, kodėl įvykdė tas žmogžudystes.  

„Kipro visuomenė stebėsis, kaip vienas jos narių iki to priėjo. Pats savęs klausiu – kodėl. Kol kas nesugebėjau rasti atsakymo“, – sakė jis virbančiu balsu.  

„Įvykdžiau baisių nusikaltimų“, – kalbėjo jis. 

Tai pirmasis atvejis Kipro teisės istorijoje, kai asmuo buvo nuteistas už septynias tyčines žmogžudystes.

N. Metaxas šias žmogžudystes įvykdė laikotarpiu nuo 2016 metų rugsėjo iki 2018 vasaros.   

Penkios nužudytos moterys ir dvi mergaitės, dviejų aukų dukros, buvo iš Filipinų, Rumunijos ir Nepalo. Aukų artimieji ir draugai kaltino pareigūnus aplaidumu tiriant šią bylą. 

Policijos delsimas pradėti tyrimą, kai buvo pranešta apie moterų dingimą, išprovokavo visuomenės pasipiktinimo bangą. Dėl to buvo atleistas policijos vadovas ir atsistatydino teisingumo ministras.   

Protestuotojai kaltino policiją rasizmu ir ir tvirtino, kad nebuvo tinkamai reaguota į pranešimus apie dingusias moteris, nes jos buvo užsienietės.   

Prezidentas Nikas Anastasiadis (Nicos Anastasiades) kritikavo policiją už „aplaidumą ir pareigų nevykdymą“ bei pripažino, kad operatyvūs policijos veiksmai galėjo užkirsti kelią kai kurioms žmogžudystėms.  

Aukų paieškos truko du mėnesius. 

Prieš beveik trejus metus prasidėjusi žmogžudysčių virtinė į viešumą iškilo balandžio viduryje, kai neįprastai smarkios liūtys apleistoje kasykloje atidengė nužudytos moters palaikus.

Buvo pradėta intensyvi žudiko medžioklė, o po keturių dienų sulaikytas Kipro graikų armijos karininkas. Jis nurodė tyrėjams, kur paslėpė kitų savo aukų palaikus. Viena aukų buvo surasta lagamine, įmestame į dirbtinį toksiškų atliekų ežerą šalia apleistos kasyklos į pietvakarius nuo sostinės.

Kipro vyriausybė sutiko padengti visų septynių aukų laidotuvių išlaidas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS