Kremlius tęsia propagandinį šou: atlikėjai slepia, kad juos šildo vakarietiškos „Prada“ striukės | Diena.lt

KREMLIUS TĘSIA PROPAGANDINĮ ŠOU: ATLIKĖJAI SLEPIA, KAD JUOS ŠILDO VAKARIETIŠKOS „PRADA“ STRIUKĖS

  • 0

364 karo Ukrainoje dieną okupantai į Ukrainą paleido apie 60 raketų, vėl apšaudytas Charkivas. Vis dėlto vėl neramu ir patiems okupantams savo žemėse – kyla mįslingi gaisrai, pasienyje su Ukraina krenta artilerijos sviediniai. Keliuose Rusijos miestuose per radiją pasigirdo pranešimai apie oro pavojų. Pranešama ir apie Rusijoje surengtą propagandinį koncertą-mitingą, kuriame pasirodė ir pats prezidentas Vladimiras Putinas, pasakojama LNK reportaže.

Diena rusams prasidėjo negandomis – įsiplieskė dar vienas mįslingas gaisras. Krasnojarsko mieste užsidegė šaldytuvų sandėlis. Gaisro plotas siekė 7 tūkst. kv. m. Ugniagesiams sunkiai sekėsi suvaldyti liepsnas. Į įvyko vietą, kaip pranešama, atvyko ir saugumo pareigūnai. Gaisro priežastis kol kas nežinoma. Prokurorai pradėjo tyrimą. Rusija skelbia, kad su Ukraina besiribojančiame Belgorode į prekybos centrą pataikė artilerijos sviedinys, kilo gaisras. Vienas žmogus sužeistas. Keliuose kituose miestuose gyvenančius rusus vakar rytą užklupo įspėjimai per radiją. Pamaskvės, Ufos, Kazanės ir kitų Rusijos miestų gyventojai išgirdo perspėjimą dėl raketų smūgio. Paskelbtas oro pavojus. Žmonės buvo raginti eiti į slėptuves. Rusijos valdžia incidento nekomentavo. Šalies žiniasklaida praneša, kad, pasak radijo stočių vadovų, tai buvo techninė klaida. Vis dėlto viešumoje daroma prielaida, kad į radijo stotis buvo įsilaužta.  

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

Tačiau Maksvoje propagandos mašina veikia įprastu režimu. Čia, Lužnikų stadione, surengtas koncertas-mitingas pavadinimu „Šlovė tėvynės gynėjams“. Anksčiau skelbta, kad minią koncerto organizatoriai rinko mokėdami 500 rublių. Mūsų pinigais – 6 eurus. O studentus žadėjo atleisti nuo paskaitų. Pranešama, kad netoli stadiono pastebėta priešlėktuvinės gynybos sistema. O kaip kitaip, kai ant scenos pasirodo ir iš bunkerio išlindęs pats karo Ukrainoje iniciatorius. Jo pasirodymas, regis, buvo netikėtas ir patiems vedėjams. Vladimirui Putinui žengiant į sceną, jie apie tai pranešė tik pradėjus ūžti miniai.

Likime šalia kankinamos Ukrainos tautos, kuri ir toliau kenčia. Paklauskime savęs, ar padaryta viskas įmanoma, kad karas būtų sustabdytas.

„Dabar istorinėse mūsų žemėse vyksta mūšis už mūsų žmones. Mūšiuose tokie pat kovotojai, kaip ir tie, kurie stovi čia, kartu su mumis. Jie narsiai kaunasi, mes jais didžiuojamės. Jų garbei tris kartus „valio!“, – propagandinėmis kalbomis minią užliūliuoti puikiai sekėsi Rusijos prezidentui V. Putinui. 

Tiesa, įdomi detalė. Kai kuriems atlikėjams prireikė slėpti, kad juos šildo Vakaruose gamintos striukės. Štai atlikėjas Olegas Gazmanovas užsiklijavo ant apie 4 tūkst. eurų kainuojančios „Prada“ striukės emblemą. 

Tuo metu Ukraina praneša apie naujas okupantų atakas prieš Bachmutą ir apylinkes.

„Po pirmojo smūgio ant kelio liko krateris. Kai išėjau pažiūrėti, tada smogė dar kartą. Ant manęs užkrito nuolaužos. Žmoną sužeidė, ji rėkė, buvo čia, po griuvėsiais. Neturiu žodžių. Man – 68-eri. Dabar esu benamis“, – sukrėstas kalbėjo vietos gyventojas.

Vakar rytą vėl buvo apšaudytas ir Charkivas. Pranešama mažiausiai apie keturis sprogimus mieste. Okupantai tęsia puolimą penkiomis kryptimis. Rusai toliau pagrindines pastangas sutelkė į puolimą Kupjansko, Bachmuto, Avdyjivkos ir Šachtarsko kryptimis.  

Artėjant karo Ukrainoje metinėms, popiežius Rusijos pradėtą karą pavadino absurdišku ir žiauriu.

„Likime šalia kankinamos Ukrainos tautos, kuri ir toliau kenčia. Paklauskime savęs, ar padaryta viskas įmanoma, kad karas būtų sustabdytas. Kreipiuosi į tuos, kurie turi valdžią tautoms, stengtis užbaigti konfliktą, pasiekti paliaubas ir pradėti taikos derybas. Tai, kas pastatyta ant griuvėsių, niekada nebus tikra pergalė“, – savo kalboje sakė popiežius Pranciškus.

GALERIJA

  • Kremlius tęsia propagandinį šou: atlikėjai slepia, kad juos šildo vakarietiškos „Prada“ striukės
  • Kremlius tęsia propagandinį šou: atlikėjai slepia, kad juos šildo vakarietiškos „Prada“ striukės
  • Kremlius tęsia propagandinį šou: atlikėjai slepia, kad juos šildo vakarietiškos „Prada“ striukės
  • Kremlius tęsia propagandinį šou: atlikėjai slepia, kad juos šildo vakarietiškos „Prada“ striukės
  • Kremlius tęsia propagandinį šou: atlikėjai slepia, kad juos šildo vakarietiškos „Prada“ striukės
Stop kadras
Gairės: LNK turinys, karas Ukrainoje, Popiežius, Kremlius, propaganda, šou, Vladimiras Putinas, charkivas, sužeistas, gaisras, oro pavojus
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS