Prie vyriausybės Latvijoje – pasipiktinusių antivakserių minia: kas bendro su Lietuva? | Diena.lt

PRIE VYRIAUSYBĖS LATVIJOJE – PASIPIKTINUSIŲ ANTIVAKSERIŲ MINIA: KAS BENDRO SU LIETUVA?

  • 1

Rygos centre kaip ir prieš savaitę Vilniuje susirinko tūkstančiai antivakserių. Iš pradžių prie Laisvės paminklo, o po maždaug valandos jie pajudėjo link Rygos pilies, vėliau – link vyriausybės. Čia protestuotojų jau laukė policija ir aptverti valdžios rūmai, praneša LNK žinios.

„Aš nesiruošiu daryti, ko jie prašo. Aš čia dėl savo vaikų. Turiu tris, neduosiu jiems tų nuodų, kurie vakcinoje, ir sau neduosiu“, – sakė viena protesto dalyvė.

Vyriausybės pataisos Latvijos parlamente pirmą stadiją jau perėjo. Pagal ją darbdaviai turėtų teisę atleisti tuos, kurie iki spalio nepasiskiepys. Taip pat kai kurių sričių darbuotojai būtų įpareigoti skiepytis privalomai.

„Žmonėms turėtų būti leista laisvai rinktis, o ne, kad kažkas nurodinėtų, kaip elgtis. Tai mano kūnas ir aš pati sprendžiu, ką su juo daryti“, – teigė kita mitingo dalyvė.

Aš nesiruošiu daryti, ko jie prašo. Aš čia dėl savo vaikų. Turiu tris, neduosiu jiems tų nuodų, kurie vakcinoje, ir sau neduosiu.

Kaip ir Vilniuje kai kurie antivakseriai it nacių persekiojami žydai segėjo Dovydo žvaigždes. Kaip ir Vilniuje, Rygoje minia reikalavo, kad premjeras Krišjanis Karinšas atsistatydintų. Kaip ir Vilniuje – aistras kurstė kai kurie politikai.

„Čia yra Petro Gražulio, Naglio Puteikio ir visos šitos kompanijos draugai. Politinius taškus renka kitų problemomis“, – sakė Rygoje gyvenantis verslininkas Rolandas Širvelis.

Prie Laisvės paminklo rinkosi dar tik besikuriančios partijos – pirmiausia Latvija komanda. „Yra panašumas taip pat, kad kolegos latviai skelbėsi apie politinės jėgos kūrimą šitų, vadinkime, protestuotojų pagrindu. Pas mus irgi yra panašios tendencijos“, – kalbėjo Seimo vicepirmininkas Saulius Saudargas.

Apie dešimtą vakaro organizatoriai paragino protestuotojus išsiskirstyti. Kai kurie išvyko, bet nemažai liko buriuotis nedidelėmis grupelėmis. Užpultas pareigūnas, išdaužtas policijos automobilio priekinis stiklas, o keli protestuotojai – sulaikyti. Buvo ir smulkesnių pažeidimų, kuriuos padarė girti, pavyzdžiui, šlapinosi viešoje vietoje. Bet minia nebuvo tokia agresyvi kaip Vilniuje. Provokatoriai Rygoje nepuldinėjo ir žurnalistų. 

„Lietuvos scenarijus jiems nepasitvirtino, tai – gan neblogai, kad Latvijos politikai ir Latvijos žmonės susitvarkė su ta situacija“, – teigė Rygoje gyvenantis verslininkas.

O kad tas pats scenarijus vėl nepasikartotų Vilniuje, rugsėjo 10-ąją Seimą planuojama aptverti, aikštelę apšviesti. „Kad tie potencialūs įstatymų pažeidėjai, kurie ruoštųsi mėtyti akmenis ar spardyti pareigūnus, ar teroristai, kurie sprogdintų užtaisus, būtų geriau matomi ir negalėtų slėptis nakties tamsoje“, – detalizavo S. Saudargas.

Po riaušių tarp antivakserių sklinda sąmokslo teorija – neva pareigūnai dujas purškė su COVID-19 užkratu. Policija į tai sureagavo šmaikščiai: „Informuojame, kad kitą kartą, jeigu prireiks, bus naudojamos dujos su vakcina“, – feisbuke rašė policija.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Cha cha cha

Kas bendro su Lietuva? ...............Bendro tai, kad tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje yra nemažai idiotų.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS