Stipriausiai nukentėjusioje Akusekio saloje net ir po naktį įvykusio 5,1 balo stiprumo žemės drebėjimo nebuvo užfiksuota didelių fizinių nuostolių, sakė Genichiro Kubo.
Tačiau požeminiai požeminiai smūgiai šias Pietų Japonijos salas drebina nuo birželio 21 dienos, sukeldami didelį stresą vietos gyventojams.
Spaudos konferencijoje G. Kubo sakė, kad 44 iš 89 Akusekio gyventojų iki sekmadienio buvo evakuoti į regioninį centrą Kagošimoje. Jis pridūrė, kad dar 15 gyventojų buvo priversti palikti kaimyninę salą.
Ši savivaldybė, kurią sudaro septynios gyvenamos ir penkios negyvenamos salos, yra gana nutolusi nuo Kagošimos, kurią keltu galima pasiekti per 11 valandų.
Nuo birželio 21-osios iki pirmadienio ryto šioje teritorijoje įvyko 1 582 žemės drebėjimai.
Ekspertai teigė manantys, kad tai gali būti povandeninis ugnikalnis ir magmos srautai. Tačiau jie negali nuspėti, kiek ilgai šioje teritorijoje tęsis žemės drebėjimai.
„Negalime numatyti, kas gali nutikti ateityje. Negalime numatyti, kada tai baigsis“, – žurnalistams nurodė G. Kubo.
Japonijos meteorologijos agentūros duomenimis, panašus intensyvaus seisminio aktyvumo laikotarpis šioje teritorijoje buvo užfiksuotas 2023-iųjų rugsėjį.
Japonija, esanti ant keturių pagrindinių tektoninių plokščių vakariniame Ramiojo vandenyno Ugnies žiedo pakraštyje, yra viena tektoniškai aktyviausių pasaulio šalių.
Archipelage, kuriame gyvena apie 125 mln. žmonių, kasmet įvyksta apie 1,5 tūkst. žemės drebėjimų arba apie 18 proc. visų žemės drebėjimų pasaulyje, tačiau didžioji dauguma jų nepadaro žalos.
Dauguma jų nestiprūs, o jų padaryta žala priklauso nuo jų vietos ir gylio po Žemės paviršiumi.
2024-ųjų Naujųjų metų dieną po stipraus žemės drebėjimo Noto pusiasalyje centrinėje Japonijoje žuvo daugiau kaip 400 žmonių
Naujausi komentarai