Per plauką nuo mirties: mergina tik po laiko suprato, ką padarė Pereiti į pagrindinį turinį

Per plauką nuo mirties: mergina tik po laiko suprato, ką padarė

2025-07-11 12:06 diena.lt inf.

Artėjant vasaros atostogoms, daugelis planuoja keliones į užsienį. Tačiau reikėtų būti atsargiems renkant kriaukles paplūdimyje, nes tai gali kainuoti gyvybę.

Per plauką nuo mirties: mergina tik po laiko suprato, ką padarė
Per plauką nuo mirties: mergina tik po laiko suprato, ką padarė / „TikTok“ vaizdo įrašo stop kadrai.

Viena „TikTok“ vartotoja, vardu Beckylee Rawls, pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame ji eina Okinavos (Japonija) paplūdimiu ir pakelia gražią kriauklę. 

Ji parodo ją kamerai prieš įdėdama atgal į jūrą – ir tik vėliau suprato savo klaidą.

Kitame vaizdo įraše ji laiko panašią kriauklę ir sako: „Taip, aš pakėliau marmurinę kūginę sraigę – vieną pavojingiausių padarų Žemėje. Neturėjau net jokios minties apie tai.“

Ji paaiškino: „Aš buvau Okinavoje, Japonijoje, ir aptikau šią kriauklę. Tai viena mano mėgstamiausių kriauklių, nes raštas – nuostabus. Taigi, aš pakėliau kriauklę ir tada pastebėjau, kad kriauklė gyva, o juodas ir baltas vamzdelis, kurį matote, yra sraigės sifonas, kuriuo ji kvėpuoja. Tai taip pat sraigės galas, kuris šaudo harpūną, kad įgeltų ir suleistų nuodų savo aukoms.“

Žaidžiau su pavojingiausiu padaru vandenyne, kuris gali sukelti visišką paralyžių arba mirtį.

Ji teigė, kad tik pagūglinusi kriauklę, suprato savo klaidą. „Aš žaidžiau su pavojingiausiu padaru vandenyne, kuris gali sukelti visišką paralyžių arba mirtį“, – sakė ji.

Ji paaiškino, kad ši rūšis tariamai pravardžiuojama „cigaretės sraige“, nes „po įgėlimo pakanka laiko tik užsirūkyti cigaretę, kol jūs mirštate“. „Tikiuosi, kad mano istorija paskleis žinią, jog ne visos gražios kriauklės yra nekenksmingos“, – pridūrė ji.

Kas yra kūginės sraigės ir kokios jos pavojingos?

Kūginės sraigės yra vienos nuodingiausių būtybių Žemėje. Nuodų iš vienos kūginės sraigės teoriškai pakanka nužudyti 700 žmonių.

Yra apie 700 kūginių sraigių rūšių, visos jos yra labai nuodingos. Jas galima rasti Pietų Kinijos jūroje, Ramiajame vandenyne ir aplink Australijos vandenis. 

Šios subtilios, bet mirtinos sraigės turi daugybę raštų ant savo kriauklių, o tai skatina žmones jas rinkti. Jos turi vieną tuščiavidurį harpūno formos dantį, kuris gali išsitiesti, kad suleistų nuodingų nuodų į grobį, skirtų jį paralyžiuoti. 

Šiuo metu nėra priešnuodžio kūginių sraigių įgėlimams, nes nuodų sudėtis gali labai skirtis priklausomai nuo rūšies.

Tačiau mokslininkai tiria kūginių sraigių nuoduose esančius baltymus dėl jų potencialo kaip nuskausminamųjų. Ataskaitose teigiama, kad nuo 1670 m. dėl kūginių sraigių įgėlimų užfiksuota trisdešimt mirčių ir daugiau nei šimtas sužalojimų. Tačiau tik šeši įgėlimai priskiriami marmurinei kūginei sraigei – ir nė viena iš jų nėra patvirtinta mirtimi.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra