Po išpuolio Kryme V. Putinas ragina sugriežtinti ginklų kontrolę | Diena.lt

PO IŠPUOLIO KRYME V. PUTINAS RAGINA SUGRIEŽTINTI GINKLŲ KONTROLĘ

  • 2

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį paragino sugriežtinti ginklų kontrolę, kai per paauglio surengtą išpuolį vienoje Krymo profesinių mokyklų žuvo 20 žmonių.

„Ypač atkreipiu dėmesį į būtinybę rimtai sugriežtinti ginklų pardavimų kontrolę“, – sakė Rusijos prezidentas susitikime su kariuomenės ir teisėsaugos institucijų vadovais Kremliuje.

„Iš čia esančiųjų laukiu konkrečių pasiūlymų, taip pat ir įstatyminio pobūdžio“, – prezidento žodžius citavo Kremliaus interneto svetainė.

Praėjusią savaitę Rusijos aneksuotame Kryme esančios Kerčės miesto technikume šios mokyklos auklėtinis 18-metis Vladislavas Rosliakovas detonavo sprogstamąjį užtaisą ir pradėjo pliekti į žmones iš 12-o kalibro pompinio šautuvo, o vėliau nusižudė.

Rusijos prezidentas V.Putinas pareiškė, kad šaudynės Kerčėje yra „globalizacijos rezultatas“ ir amerikietiškos tendencijos tąsa.

Kelios žiniasklaidos priemonės lygino šį išpuolį su 1999 metais JAV Kolorado valstijos Kolumbaino mieste vienoje vidurinėje mokykloje surengtomis šaudynėmis, per kurias žuvo 13 žmonių.

Jos aprašė kelias internete rastas V. Rosliakovo nuotraukas, kuriose jis matomas dėvintis marškinėlius, panašius į tuos, kokius vilkėjo vienas iš Kolumbaino žudikų.

Žiniasklaida stebėjosi, kaip V. Rosliakovas galėjo teisėtai gauti licenciją ginklui.

Po šio išpuolio Rusijos nacionalinė gvardija vyriausybei pateikė naujo įstatymo projektą, pagal kurį ginklų savininkai būtų įpareigoti per tris dienas pranešti valdžios atstovams, jeigu perkelia jiems priklausančius ginklus į kitą vietą nei ginklai yra registruoti.

GALERIJA

  • Po išpuolio Kryme V. Putinas ragina sugriežtinti ginklų kontrolę
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

ŽURNALISTE

KADA PAKELSI SAVO IŠSILAVINIMO LYGĮ.MATAU NESKIRI PROFTECHNINĘ MOKYKLĄ,NUO POLITECHNIKUMO.GĖDA.

Putinhuilo

Greit nuneš nuo žemės paviršiaus jobana Maskva

SUSIJUSIOS NAUJIENOS