Popiežius nerimauja dėl Amazonijos miškų | Diena.lt

POPIEŽIUS NERIMAUJA DĖL AMAZONIJOS MIŠKŲ

  • 3

Popiežius Pranciškus sekmadienį išreiškė nerimą dėl Amazonijos miškų, „gyvybiškai svarbių“ planetos plaučių, kur siaučia dideli gaisrai.

„Esame sunerimę dėl didžiulių gaisrų, kilusių Amazonijoje“, – į tikinčiuosius kreipėsi Pranciškus.

„Tie miško plaučiai yra gyvybiškai svarbūs mūsų planetai“, – pridūrė jis.

Remiantis naujausiais oficialiais duomenimis, šiemet Brazilijoje užfiksuota 76 720 miškų gaisrų – tai yra didžiausias jų skaičius nuo 2013 metų. Daugiau nei pusė šių gaisrų užregistruota Amazonijoje.

Anot aplinkosaugininkų, gaisrai siautėja Amazonijoje sparčiai naikinant miškus per kelis mėnesius trunkantį sausąjį sezoną, kai iškertami medžiai, kad vietoje miško atsirastų dirbami laukai arba ganyklos.

Penktadienį vėlai vakare pasitaręs su savo kabineto nariais Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro (Žairas Bolsonaru) pasirašė įsaką, leidžiantį dislokuoti ginkluotąsias pajėgas kovojant su gaisrais ir nusikalstamumu regione.

Tokį sprendimą J. Bolsonaru priėmė visame pasaulyje įsiplieskus demonstracijoms dėl gaisrų Amazonijoje – neretai „planetos plaučiais“ vadinamame regione, kaip manoma, atliekančiame itin svarbų vaidmenį formuojantis pasaulio klimatui.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

juk

jis pats is tu krastu tai vaziuoja organizuot pagalba gal jo greiciau paklausys kaip kokio trumpo kuris daug kalba bet nieko nedaro......

Tevas

ne ta veikia ir ne ta agituoja,su Alahu susidejo lauk tik bedu.

Daktaras

Kas ta Amazonija? Gal Amazon?Ar Amazonės?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS