Kartu Egipte įstrigo rusai ir ukrainiečiai: atostogos neapsiėjo be konfliktų ir policijos | Diena.lt

KARTU EGIPTE ĮSTRIGO RUSAI IR UKRAINIEČIAI: ATOSTOGOS NEAPSIĖJO BE KONFLIKTŲ IR POLICIJOS

  • 0

Penkių žvaigždučių viešbutyje ant Raudonosios jūros kranto yra 20 „viskas įskaičiuota“ restoranų ir barų, vandens parkas, prabangus SPA centras, siūlomos naktinės pramogos, paviršinis nardymas, saulėlydžio joga ir vandens zumba, skelbia „The New York Times“.

Erdviame vestibiulyje moteris, vilkinti raudoną vakarinę suknelę, groja Šopeno kūrinį spindinčiu fortepijonu. Minios vaikų žygiuoja takais mojuodami plastikiniais kardais ir rusiškai skanduodami: aš – piratas!

Daugelis svečių čia yra rusai, o kai kurie – ukrainiečiai. Daugelis jų turėjo grįžti namo prieš kelias dienas. Tačiau tautos įstrigo kartu.

„Man dabar sunku kalbėtis su rusais“, – sakė 30-metis Jevgenijus Ševčenka, prieš tris savaites atvykęs į Egiptą iš Ukrainos sostinės Kijevo su žmona ir vaikučiu. Po keturių atostogų dienų jis pabudo ir sužinojo, kad jo šalis buvo užpulta.

Dvidešimt septintoji karo Ukrainoje diena

Scanpix nuotr.

Kalbėdamas apie kurorte esančius rusus, jis sakė: „Jie taip pat turi problemų, pavyzdžiui, neveikia kredito kortelės ir krinta rublio kursas. Bet jų problemos nepalyginamos su Ukrainos problemomis“.

Kaip jau minėta, Saulėtame Šarm el Šeiche praėjus kelioms savaitėms po Rusijos invazijos į Ukrainą, tūkstančiai turistų – rusų ir ukrainiečių buvo priversti būti kartu – akis į akį susitikti ir per „švediško stalo“ principu vykstančius pusryčius, nes negalėjo grįžti namo. Dienos buvo kupinos įtampos, agresijos ir baimės, bet kartais pasitaikydavo ir užuojautos žodžių.

Kai kurie ukrainiečių turistai, kalbinti trijuose Šarm el Šeicho viešbučiuose, teigė bandę įtikinti rusus, kad jų šalis – nieko verta, bet jiems nepavyko. Vienas ukrainietis pasakojo matęs rusę, vilkinčią marškinėlius su nacionaline vėliava, savo viešbučio vestibiulyje ir spoksojusią į ukrainietę turistę, kol ši apsipylė ašaromis.

Negražiais žodžiais abi tautos plūdosi visame kurorte. Darbuotojai sakė, kad viešbučiai net siūlė nemokamą maitinimą ir kitas lengvatas, kad įtikintų ukrainiečius ir rusus valgyti atskiruose restoranuose. Į vieną viešbutį teko iškviesti ir pareigūnus, kad šie išskirtų besipliekiančius į konfliktą įsivėlusius rusą ir ukrainietę. Vienas jų buvo perkeltas į kitą viešbutį.

Prasidėjus invazijai, Ukrainos ambasados pareigūnai pranešė, kad apie 11 tūkst. ukrainiečių apsistojo Šarm el Šeiche, o dar 9 tūkst. – kitame Egipto Raudonosios jūros kurorte – Hurgadoje. Nuo to laiko šie skaičiai sumažėjo, nes Egiptas koordinavo evakuacinius skrydžius į Europą. Rusų, įstrigusių Egipte, skaičius, nors ir neviešas, greičiausiai, siekė dešimtis tūkstančių.

58 metų Sergejus Vysochinas ir 43-ejų Alina Vysochina po medaus mėnesio Šarm el Šeiche negalėjo grįžti namo Ukrainoje esantį Kamianską. Tada jie priėjo prie rusų turistų bandydami paaiškinti, kas vyksta. Siekdami įsiskverbti į rusų mąstymą, jie retkarčiais „Euronews“ kanalą savo viešbučio kambaryje perjungdavo į „Russia-24“, nors tai, ką matė, juos pykdė.

Tačiau kai kurie sutikti rusai reagavo ramiai. Tarkime, 35 metų Pavelas. „Aš palaikau Rusijos vyriausybės pusę“, – sakė jis. „Jie negali priimti mūsų požiūrio“, – teigė ukrainientė M. Vysochina.

Tiesa, kai kurie rusai netiki Kremliaus vykdoma propaganda, kurią mato per valstybinę televiziją.

30-metis Maikas, dirbantis Maskvoje įsikūrusioje farmacijos kompanijoje, pasakojo, kad grupė ukrainiečių turistų susidūrė prie teniso stalų. Tada išsitraukė telefonus, kad parodytų skerdynių nuotraukas.

„Nieko nesakiau. Neturėjau žodžių tam paaiškinti. Aš tiesiog juos apkabinau“, – atviravo jis.

Kai Šarm el Šeiche jis su žmona Anastasija sužinojo apie karą, buvo nutarę išvykti iš Rusijos, tačiau suprato, kad negali palikti giminaičių. Protestuoti, anot jų, – per daug rizikinga, nes Rusija vis labiau su tuo kovoja.

28 metų Liza Bilozub, stilistė iš Kijevo, į Šarm el Šeichą atvyko vasario 22 d. Po dviejų dienų susirgo jos mažasis sūnus, trečiąją dieną prasidėjo invazija. Ji atviravo, kad tiek pati, tiek jos vyras pradėjo vemti nuo patirto šoko.

„Mano širdis plyšta kiekvieną minutę, nes mūsų protai, mintys ir jausmai yra Kijeve“, – kalbėjo ji.

Mano širdis plyšta kiekvieną minutę, nes mūsų protai, mintys ir jausmai yra Kijeve.

„Vis dar jaučiuosi kaltas dėl to, kad esu čia“, – sakė Vadym Harat, elektros inžinierius iš Kijevo, sužinojęs, kad Rusija įsiveržė į jo šalį, kai jis nusileido Šarm el Šeiche per savo 50-ąjį gimtadienį.

Egipto vyriausybė įsakė dviejų ir trijų žvaigždučių viešbučiams prie Raudonosios jūros pratęsti ukrainiečių viešnagę nemokamai, o brangesniuose kurortuose buvo liepta pasiūlyti specialias kainas arba pervežimus į pigesnį apgyvendinimą.

Rusijos turistai Šarm el Šeiche teigė, kad dabar, kai sustabdyti tiesioginiai skrydžiai į Rusiją ir nustojo veikti jų kreditinės kortelės, jie yra priklausomi nuo kelionių organizatorių, kad šie sumokėtų už viešnagę ir pasirūpintų transportu namo.

Gairės: karas Ukrainoje, turistai, Egiptas, rusai, ukrainiečiai
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS