Prezidentūra: padėtis Rusijos-Ukrainos pasienyje primena padėtį prieš užgrobiant Krymą | Diena.lt

PREZIDENTŪRA: PADĖTIS RUSIJOS-UKRAINOS PASIENYJE PRIMENA PADĖTĮ PRIEŠ UŽGROBIANT KRYMĄ

Kaistanti padėtis Rusijos-Ukrainos pasienyje kelia nerimą, nes primena padėtį prieš Rusijai įsiveržiant į Krymą 2014-aisiais, sako prezidento patarėja.

„Jau prieš mėnesį buvo tam tikrų signalų, kad situacija Ukrainos ir Rusijos pasienyje kaista, tačiau dar nebuvo taip, kaip yra šiai dienai. O šiai dienai mes stebime labai didelį Rusijos kariuomenės pritraukimą prie Ukrainos sienų, neįprastai didelį“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė.

Pasak jos, tai kelia nerimą ne tik Lietuvai, bet ir Jungtinėms Valstijoms, kitoms NATO sąjungininkėms.

„Labai įdėmiai žiūrime į šią situaciją, labai su nerimu, neslėpsiu, nes stebime kažką panašaus kaip buvo 2014 metais, prieš Rusijai užgrobiant Krymą ir pradedant karinius veiksmus Donbase“, – kalbėjo ji.

O šiai dienai mes stebime labai didelį Rusijos kariuomenės pritraukimą prie Ukrainos sienų, neįprastai didelį.

Prie Ukrainos sienos telkiamos Rusijos pajėgos pastarosiomis dienomis privertė sunerimti Vakarus. Jungtinių Valstijų teigimu, Rusijos karių prie Ukrainos sienos ir okupuotame Kryme skaičius yra didžiausias nuo 2014 metų, kai po Krymo pusiasalio aneksijos Rytų Ukrainoje įsiplieskė karas su Maskvos remiamais separatistais.

Maskva pareiškė, kad dislokavo karių palei savo vakarinę sieną pratyboms, esą reaguodama į grėsmę keliančius NATO veiksmus.

Rašyti komentarą
Komentarai (23)

As

Paziurekyte kaip nato reaguoja mes suprantam ,mes uzjauciam ir t t ,tai kokia cia nato,ar mums padetu? Tikriausia uzjaustu!

cha cha

Užgrobė ir turi ,iki šiol niekas neatėmė to Krymo ir neatims .Dabar tik jų apetitas daug didesnis ..Ukraina tik kelio pradžia ir tik kabliukas .Dabar pakilę rusiai eis tiek .,kiek norės ir niekas jų net nestabdys ...Savo tankus nuplaus Baltijos jūroje ir važiuos toliau ..Nes tai tokia nacija ,jie neturi ko prarasti ,yra azijatai ,žiaurūs ,bebaimiai ,klajokliai .

Buržuaziniam

Baigi ištaškyti bajoriško intelekto likučius. Tik bezdeti te moki bajoras su.ka jis:) Carui tarnave sostine pragere tavo Bajorai:) O apie LDK aplamai užsičiaupk savo vaflialka nepAzorink didingos musu šalies istorijos. Nuo dabar vardas tavo Bajoras DeKlounas
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS