Puerto Rike vykstant protestams atsistatydina gubernatorius R. Rosellas | Diena.lt

PUERTO RIKE VYKSTANT PROTESTAMS ATSISTATYDINA GUBERNATORIUS R. ROSELLAS

Puerto Riko gubernatorius Ricardas Rossellas trečiadienį turėtų atsistatydinti iš pareigų, vėlyvą antradienį pranešė vietos žiniasklaidos agentūros. R. Rosselas pateko į keblią padėtį po to, kai liepos 13 d. buvo nutekinti privatūs susirašinėjimai tarp R. Rosello ir kitų 11 valdžios pareigūnų. Juose atsiskleidžia gubernatoriaus įžeidžiančios ir skandalingos pastabos.

Pareigūnai pokalbiuose šaiposi iš žurnalistų, homoseksualių žmonių, moterų ir 2017 m. siautėjusio uragano Maria aukų. Uraganas Maria nuniokojo Puerto Riką ir pareikalavo daugiau kaip 4 000 žmonių gyvybių.

Manoma, kad gubernatorius turėtų atsistatydinti trečiadienį, tuo atveju jį pakeistų teisingumo sekretorė Wanda Vazquez, skelbė Puerto Riko laikraštis „El Nuevo Dia“. Reporteriai nurodė, kad pareiškimas dėl atsistatydinimo turėtų būti paskelbtas iki vidurdienio (19 val. Lietuvos laiku).

Pirmadienį protestuotojų minia blokavo pagrindinį kelią Puerto Riko sostinėje San Chuane, reikalaudami gubernatoriaus atsistatydinimo. Protestuotojai į gatves susirinko po to, kai R. Rossellas sekmadienį pareiškė neatsistatydinsiąs iš gubernatoriaus pareigų. Sulaukdamas vis didesnio spaudimo, gubernatorius R. Rossellas sekmadienį sakė, kad kitais metais nesieks būti perrinktas ir atsistatydins iš savo partijos lyderio posto, bet nesutiko atsistatydinti iš gubernatoriaus pareigų – toks pasižadėjimas demonstrantų nenuramino.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

kur

tik pasisuksi visur jav atrodo kad be ju pasaulis sugrius greiciau atvirksciai tai ta saujale vad, oligarchu /isiteisinusiu banditu daro pekla kur tik pasisuka ir tai vad. demon... kratija kur 1 kratosi kiti ziuri kas is to bus....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS