Kaip teigiama Rusijos Tyrimų komiteto atstovės Svetlanos Petrenko pareiškime, tikslas buvo destabilizuoti padėtį Rusijoje.
Nors „nedraugiškos valstybės“ pavadinimo nenurodė, ji pažymėjo, kad šeši asmenys iš Centrinės Azijos, kurių šiuo metu nėra Rusijoje, už akių buvo apkaltinti ir įtraukti į ieškomų asmenų sąrašą. Šie asmenys kaltinami keturių įtariamų vykdytojų užverbavimu ir jų apmokymo organizavimu.
Šie keturi vyrai, kuriuos žiniasklaida vadina Tadžikistano piliečiais, pernai kovo pabaigoje stojo prieš Maskvos teismą dėl kaltinimų terorizmu. Ant jų matėsi stipraus sumušimo žymės, o vienas per posėdį atrodė beveik be sąmonės.
2024 metų kovo 22-ąją surengtas išpuolis Maskvos koncertų salėje „Crocus City Hall“ buvo didžiausias Rusijoje per daugelį metų. Buvo sužeisti šimtai žmonių.
Kaip sakė S. Petrenko, šiuo metu dėl šio išpuolio Rusijoje laikoma 19 žmonių.
Atsakomybę už ataką, kai užpuolikai šaudė į žmones, o paskui padegė pastatą, prisiėmė viena grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) atšaka. Tačiau Rusijos pareigūnai, tarp jų prezidentas Vladimiras Putinas, nepateikdami rodymų tvirtina, kad su ataka yra susijusi Ukraina. Kyjivas tai kategoriškai neigia.
Šeštadienį prie koncertų salės buvo atidengtas memorialas išpuolio aukoms atminti, prie kurio visuomenės nariai pirmųjų metinių proga atėjo padėti gėlių, pliušinių meškiukų ir žvakučių.
(be temos)