Rusija skelbia sunaikinusi Ukrainoje didelį Vakarų perduotos ginkluotės krovinį | Diena.lt

RUSIJA SKELBIA SUNAIKINUSI UKRAINOJE DIDELĮ VAKARŲ PERDUOTOS GINKLUOTĖS KROVINĮ

Maskvos pajėgos ilgo nuotolio raketomis sunaikino didelę Vakarų šalių perduotos ginkluotės siuntą Ukrainos  šiaurės vakaruose, šeštadienį pranešė Rusijos gynybos ministerija.

„Tiksliai nutaikomomis jūrinio bazavimo raketomis „Kalibr“ Malyno geležinkelio stoties rajone Žytomyro srityje sunaikinta didelė siunta ginklų ir karinės technikos, atgabenta iš JAV ir Europos šalių, skirta ukrainiečių pajėgų grupei Donbase“, – pranešė ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas.

Ukrainos rytinis Donbaso regionas, kuriame gyventojų daugumą sudaro rusakalbiai, nuo 2014 metų iš dalies buvo kontroliuojamas promaskvietiškų separatistų. Dabar šiame regione vyksta įnirtingiausios Kyjivo ir Maskvos pajėgų kautynės.

Maskva vasario 24-ąją pasiuntė savo pajėgas į Ukrainą, teigdama, kad siekia „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ provakarietišką šalį bei apsaugoti joje gyvenančius rusakalbius.

Vakarų šalys tiekia Ukrainai ginkluotę, įskaitant artilerijos, oro gynybos ir prieštankines sistemas, taip pat teikia kitokią svarbią paramą. Kyjivas ragina sąjungininkus šią paramą didinti.

Tuo metu ukrainiečių naujienų agentūra „Unian“ citavo Žytomyro srities karinės administracijos vadovą Vitalijų Bunečką, sakiusį, kad Malynui smogė trys Rusijos sparnuotosios raketos ir kad buvo apgadinta „geležinkelio infrastruktūra“ bei sužeisti trys žmonės.

„Apgadinta 50 taikių gyventojų namų; penki namai, miesto valdžios pirminiu vertinimu, nebus tinkami gyventi“, – pridūrė pareigūnas, bet jokių sunaikintų vakarietiškos ginkluotės siuntų nepaminėjo.

87-oji karo Ukrainoje diena

Scanpix nuotr.
Gairės: Vakarų ginkluotė, Ginkluotė, sunaikino ginkluotę, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS