Rusijoje šimtai žmonių atsisveikina su susprogdinta nacionalisto A. Dugino dukterimi | Diena.lt

RUSIJOJE ŠIMTAI ŽMONIŲ ATSISVEIKINA SU SUSPROGDINTA NACIONALISTO A. DUGINO DUKTERIMI

Maskvoje šimtai žmonių antradienį susirinko atsisveikinti su įtakingo nacionalistinių pažiūrų filosofo Aleksandro Dugino dukterimi, žuvusia per automobilio sprogdinimą, dėl kurio Rusija kaltina Ukrainą.

A. Duginas – aktyvus Kremliaus karinės kampanijos šalininkas, kuris, kaip manoma, yra artimas prezidentui Vladimirui Putinui – galėjo būti išpuolio, pareikalavusio jo 29 metų dukros Darjos Duginos gyvybės, tikrasis taikinys.

Kyjivas neigia kaip nors prisidėjęs prie šio incidento.

Gedintys žmonės, kurių daugelis atnešė gėlių, pagerbė D. Duginos atminimą Maskvos Ostankino televizijos centro salėje, kur virš atviro karsto buvo pakabintas nespalvotas velionės portretas.

A. Duginas ir jo žmona, abu apsirengę juodai, sėdėjo šalia dukters karsto.

„Ji žuvo už žmones, už Rusiją, fronte. Frontas – jis yra čia“, – per ceremoniją sakė filosofas.

Ji žuvo už žmones, už Rusiją, fronte. Frontas – jis yra čia.

A. Dugina žuvo šeštadienį, kai jos automobilyje padėta bomba sprogo jai važiuojant greitkeliu Pamaskvyje.

Maskvos teigimu, už išpuolį atsakingos Ukrainos žvalgybos tarnybos, tačiau Kyjivas tokius kaltinimus atmeta.

Rusijos įtakinga saugumo agentūra FSB pirmadienį, praėjus vos dviem dienoms po incidento, pareiškė, kad „išsprendė“ bylą, o kaip užpuolikę įvardijo vieną ukrainietę, esą pabėgusią į Estiją.

Pasak FSB, nusikaltėlė išsinuomojo butą tame pačiame pastate, kur gyveno A. Dugina, ir sekdavo ją automobiliu – tai leidžia daryti prielaidą, kad A. Dugina buvo numatyta auka.

Tačiau Rusijos žiniasklaida pranešė, kad A. Duginas ir jo dukra paskutinę minutę pakeitė planus, todėl A. Dugina sėdo už tėvo automobilio vairo.

Tėvo ideologijos šalininkė

JAV Valstybės departamentas pirmadienį per spaudos konferenciją paskelbė, kad „smerkia“ išpuolius prieš civilius, tačiau pabrėžė, kad Ukraina neigia prie to prisidėjusi.

„Neabejoju, kad rusai tai ištirs. Taip pat neabejoju, kad rusai pateiks tam tikras išvadas“, – sakė Valstybės departamento atstovas spaudai Nedas Price'as (Nedas Praisas).

Tuo metu Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė pareiškė, kad Vašingtono reakcija „diskredituoja tarptautinę Jungtinių Valstijų veiklą“.

„Vašingtonas neturi jokios moralinės teisės vertinti žmogaus teisių atokiuose pasaulio kraštuose, nes žurnalistės nužudymas šiuo požiūriu net nekomentuojamas“, – socialinėje žiniasklaidoje pareiškė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį pareiškė, kad negali būti jokio pasigailėjimo sprogdintojams.

„Tikimės, kad tyrimas netrukus bus baigtas. Remiantis šio tyrimo rezultatais, negali būti jokio pasigailėjimo tiems, kurie organizavo, užsakė ir įvykdė (sprogdinimą)", – sakė S. Lavrovas per spaudos konferenciją Maskvoje.

60 metų A. Duginas išgarsėjo dešimtajame dešimtmetyje po Sovietų Sąjungos subyrėjimo kilus intelektualiniam chaosui. Paskutiniaisiais sovietų valdymo metais jis buvo antikomunistinis disidentas.

Jis buvo vienas iš opozicinės Nacionalinės bolševikų partijos įkūrėjų, tačiau ją paliko ir įkūrė Eurazijos partiją, kuri ragina Rusiją susigrąžinti savo buvusias teritorijas ir sukurti naują Rusijos imperiją, nusidriekusią nuo Europos iki Azijos.

Rusijai 2014 metais aneksavus Krymą A. Duginas palaikė šį veiksmą, o vėliau ragino surengti platesnio masto ataką prieš Ukrainą. Vakarų šalys įtraukė jį į asmenų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą.

Nuolat Rusijos televizijose pasirodantis į pranašą savo išvaizda panašus barzdočius intelektualas tvirtino darantis ideologinę įtaką V. Putinui.

A. Putinui tampant vis labiau priešišku Vakarų atžvilgiu, kai kas šiose permainose įžvelgė A. Dugino, vadinamo „Putino Rasputinu“ arba „Putino smegenimis“, poveikį.

Nors V. Putinas niekada viešai nėra palaikęs jo idėjų, pirmadienį Kremlius paskelbė prezidento užuojautą, kuriame smerkiamas „bjaurus nusikaltimas“, atėmęs D. Duginai gyvybę.

V. Putinas apdovanojo D. Duginą po mirties „Ordinu už drąsą“. Laidotuvių dieną šis medalis buvo padėtas prie jos karsto.

D. Dugina sekė savo tėvo pėdomis ir tapo žinoma žiniasklaidos veikėja, dirbo prokremliškiems televizijos kanalams, įskaitant „Russia Today“ ir „Cargrad“.

Ji nušvietė konfliktą Rusijos remiamų separatistų anklavuose Rytų Ukrainoje, reiškė jiems paramą. Kaip ir jos tėvas, D. Dugina aktyviai palaikė Rusijos invaziją į Ukrainą.

Gairės: Darja Dugina, laidotuvės, pagerbimas, Žmonės, Rusija, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS