Tai naujausias areštų, nukreiptų prieš valdančiąją partiją kritikuojančius politikus, aktyvistus ir žurnalistus, etapas.
Europos Sąjungos (ES) šalies kandidatės statusą turintį Sakartvelą nuo praėjusių metų spalį vykusių ginčytinų parlamento rinkimų, kai valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ paskelbė pergalę, krečia politiniai neramumai, sukėlę masinius protestus.
Demonstrantai kaltino valdančiąją partiją, kuri sustabdė stojimo į ES derybas, autoritariniu valdymu ir šalies artėjimu prie Maskvos. Vyriausybė šiuos kaltinimus atmeta.
Tbilisio teismas antradienį nuteisė vieną iš pagrindinių opozicinės partijos „Akhali“ lyderių N. Gvaramiją kalėti aštuonis mėnesius. Jam taip pat uždrausta dvejus metus eiti pareigas valstybės tarnyboje, naujienų agentūrai AFP sakė advokatas Dito Sadzaglišvilis.
„Nuosprendis yra neteisėtas ir yra dalis valdžios pastangų užgniaužti bet kokią opoziciją Sakartvele“, – sakė jis.
N. Gvaramija buvo nuteistas už atsisakymą prisistatyti parlamentinei komisijai, tiriančiai įtariamus piktnaudžiavimo atvejus įkalinto buvusio lyderio Micheilo Saakašvilio prezidentavimo laikotarpiu.
Beveik visi kartvelų opozicijos lyderiai šį mėnesį buvo įkalinti dėl panašių kaltinimų
M. Saakašvilis, provakarietiškas reformatorius, šiuo metu atlieka 12,5 metų laisvės atėmimo bausmę dėl kaltinimų, kuriuos teisių gynimo grupės pasmerkė kaip politiškai motyvuotus.
Opozicijos atstovai atmetė komisiją kaip neteisėtą, kaltindami valdančiąją partiją „Sakartvelo svajonė“ naudojantis ja kaip priemone slopinti kitaminčius.
Žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ praėjusią savaitę teigė, kad ši prieštaringai vertinama komisija „buvo panaudota kaip priemonė, nukreipta prieš buvusius valstybės pareigūnus dėl jų principingo pasipriešinimo“.
Prieš pernai vykusius rinkimus „Sakartvelo svajonė“ paskelbė planus uždrausti visas pagrindines opozicines partijas.
Briuselis pareiškė, kad demokratijos regresas Sakartvele prieštarauja šalies siekiui tapti ES nare, kuris yra įtvirtintas šios valstybės Konstitucijoje, o tokį kelią remia apie 80 proc. gyventojų, rodo kelios viešosios nuomonės apklausos.
Jungtinės Valstijos ir kelios Europos šalys įvedė sankcijas kai kuriems partijos „Sakartvelo svajonė“ pareigūnams.
Naujausi komentarai