Incidento Sibiro kasykloje aukų skaičius padidėjo iki 52 | Diena.lt

INCIDENTO SIBIRO KASYKLOJE AUKŲ SKAIČIUS PADIDĖJO IKI 52

Vienoje Sibiro anglių kasykloje daugiau kaip 50 žmonių žuvo ketvirtadienį per numanomą metano sprogimą ir gaisrą, pranešė vietos pareigūnai.

„Taip, žuvo 52 žmonės“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Rusijos Kemerovo srities Belovo miesto, šalia kurio yra kasykla „Listviažnaja“, administracijos atstovas.

Jis pridūrė, kad tarp aukų yra šeši gelbėtojai.

„Žuvusieji užduso nuo smalkių“, – sakė agentūros pašnekovas.

Anksčiau buvo skelbta apie 11 kalnakasių ir trijų gelbėtojų žūtį per incidentą, kurio metu kasyklos tuneliai prisipildė dūmų.

Gelbėjimo operacija buvo sustabdyta iki penktadienio ryto dėl metano sprogimo pavojaus.

Kasykla „Listviažnaja“ pradėjo veikti 1956 metais. Ji priklauso Kemerovo bendrovei „SDS-Ugol“.

2004 metais šioje kasykloje sprogus metano dujoms žuvo 13 žmonių.

Kaip informuoja Rusijos žiniasklaida, 1981-aisiais per kitą sprogimą šioje kasykloje žuvo penki žmonės.

Menki saugos standartai

Nelaimės Rusijos ir buvusių sovietinių respublikų kasyklose yra palyginti dažnos dėl menkų saugos standartų, nepakankamo dėmesio darbo sąlygoms ar senstančios infrastruktūros.

Per vieną pražūtingiausių pastarųjų metų nelaimių 2019-ųjų spalį Krasnojarsko krašte aukso kasykloje sugriuvus užtvankai žuvo 17 žmonių. Tąsyk pareigūnai teigė, kad užtvanka buvo pastatyta pažeidžiant saugos taisykles, ir tvirtino, jog valdžios institucijos net nežinojo apie jos egzistavimą.

Tą patį mėnesį dar trys žmonės žuvo Rusijos kasybos pramonės milžinės „Nornikel“ nikelio kasykloje Arktyje. „Nornikel“ yra didžiausia pasaulyje nikelio ir paladžio gavybos kompanija. 

2017 metų rugpjūtį aštuoni kalnakasiai dingo vandeniui užliejus deimantų kasyklą Jakutijos respublikoje Rytų Sibire, priklausančią Rusijos bendrovei „Alrosa“ – vienai didžiausių deimantų gavybos kompanijų pasaulyje. Po maždaug trijų savaičių „Alrosa“ paskelbė nutraukianti dingusių žmonių paiešką.  

Daugiausiai gyvybių pareikalavusi Rusijos kasybos pramonės katastrofa įvyko 2010 metų vasarą Kemerovo srityje esančioje kasykloje „Raspadskaja“, kur sprogus metano dujoms žuvo 91 žmogus ir dar daugiau kaip 100 buvo sužeisti.

Didžiausioje Rusijos šachtoje sprogimo metu buvo daugiau kaip 300 angliakasių. Įvykus antram sprogimui šachtoje liko įkaltinta grupė gelbėtojų.   

Nevyriausybinės organizacijos taip pat reiškia susirūpinimą dėl šachtų aplinkosaugos praktikos Rusijoje, kuri pagal aukso gavybos apimtis užima vieną pirmųjų vietų pasaulyje.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS