Šveicarijoje nuo koronaviruso mirė per 500 žmonių | Diena.lt

ŠVEICARIJOJE NUO KORONAVIRUSO MIRĖ PER 500 ŽMONIŲ

Šveicarijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius šeštadienį perkopė 20 tūkstančių, o mirusiųjų nuo šios infekcijos skaičius viršijo 500.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad iki šeštadienio ryto patvirtintas 20 201 COVID-19 infekcijos atvejis – beveik tūkstančiu daugiau nei prieš parą.

Šveicarija, kurioje gyvena apie 8,5 mln. žmonių, pagal gyventojų skaičių yra tarp labiausiai koronaviruso paveiktų šalių. Joje 100 tūkst. gyventojų šiuo metu tenka 236 užregistruoti užsikrėtimo COVID-19 atvejai.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, per pastarąją parą Šveicarijoje nuo koronaviruso mirė dar 76 žmonių, iš visų aukų skaičius pasiekė 540.

„Piko dar nepasiekėme“, – žurnalistams sakė sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnas Danielis Kochas.

Remiantis naujienų agentūros AFP iš oficialių šaltinių  šeštadienį surinktais duomenimis, iš viso 188 pasaulio šalyse užregistruota daugiau nei 1,1 mln. koronaviruso atvejų, mirė beveik 60 tūkst. žmonių.

Didelis sergamumas Šveicarijoje galbūt gali būti aiškinamas tuo, kad ji yra tarp daugiausiai testų dėl COVID-19 vienam šalies gyventojų atliekančių šalių.

Nuo vasario 24-osios, kai šioje Alpių valstybėje patvirtintas pirmasis koronaviruso atvejis, joje ištirta per 150 tūkst. ėminių, iš jų apie 15 proc. rezultatai teigiami. 

Sostinėje Berne ir keliose kitose vietose veikia mobilūs COVID-19 patikros punktai.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, per pastarąją parą šalyje atlikti beveik 7 tūkst. testų ir nustatyti 975 teigiami koronaviruso atvejai.

Daugiausiai užsikrėtusiųjų yra pietiniame Tičino kantone, besiribojančiame su nuo viruso itin nukentėjusia Italija. Antroje vietoje – Ženeva.

Šveicarijoje, kaip ir kitose šalyse, nuo viruso, regis, labiau kenčia vyrai. Ministerijos duomenimis, nors užsikrėtusių moterų yra šiek tiek daugiau, 64 proc. mirusiųjų – vyrai.

Šveicarija skyrė apie 60 mlrd. JAV dolerių (apie 55,6 mlrd. eurų) priemonėms, kuriomis siekiama sušvelninti pandemijos pasekmes ekonomikai ir sustabdyti viruso plitimą.

Ekonomikos reikalų ministerija šeštadienį pranešė, kad nuo krizės pradžios maždaug 1,3 mln. žmonių, arba ketvirtadalis visų dirbančiųjų, kreipėsi dėl laikinų nedarbo išmokų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS