Švino nuosėdų lygis prie Paryžiaus katedros dešimtis kartų viršija normą | Diena.lt

ŠVINO NUOSĖDŲ LYGIS PRIE PARYŽIAUS KATEDROS DEŠIMTIS KARTŲ VIRŠIJA NORMĄ

  • 1

Prancūzijos pareigūnai pareiškė, kad švino nuosėdų kiekis dirvožemyje prie Paryžiaus Dievo Motinos katedros po gaisro yra pavojingo lygio.

Tai ketvirtadienį pranešė televizijos kanalas BFM, remdamasis sostinės policijos prefektūra ir regiono sveikatos apsaugos tarnyba.

Gautomis žiniomis, prie pat katedros paimtų dirvožemio pavyzdžių analizė parodė, kad švino kiekis juose sudaro 10-20 gramų vienam kilogramui ir gerokai viršija leistiną rodiklį - 0,3 gramo vienam kilogramui. Pasak žinybų atstovų, šios teritorijos publikai uždarytos.

Pareigūnai pabrėžia, kad švino kiekis ore atitinka normą. Vis dėlto jie pataria aplinkinių namų gyventojams dažniau plauti rankas ir atlikti drėgną patalpų valymą. Šios priemonės ypač rekomenduojamos vaikams ir nėščioms moterims.

Kaip paaiškino specialistai, švino dalelės pakliuvo į aplinką per gaisrą katedroje.

Gaisras Paryžiaus Dievo Motinos katedroje kilo balandžio 15 d. vakare, liepsnas pavyko visiškai užgesinti tik kitos dienos rytą. Preliminariais duomenimis, ugnis įsiplieskė atliekant renovavimo darbus viršutinėje pastato dalyje. Gaisras visiškai sunaikino medinį stogą ir smailę, kuri nuvirto ant akmeninio skliauto ir pramušė jį trijose vietose.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Anonimas

kaip prancuzijoje dirba sveikatos apsaugos tarnybos. lietuvoje argi kas nors po gaisro atlieka tokias enalizes. lietuvai pasimokyti yra is ko.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS